Nyrstar schittert binnen vlakke Bel20
In afwachting van het rentebesluit in de VS namen de Europese beleggers maandag een afwachtende houding aan. In Brussel, waar de Bel20 met 0,20 procent zakte tot 2.411,84 punten, stond Nystar in de schijnwerpers.
Woensdag en donderdag houdt de Federal Reserve (Fed, het systeem van Amerikaanse centrale banken) haar zeswekelijkse vergadering. Dan moet blijken of voorzitter Ben Bernanke even gul zal zijn als zijn Europese collega Mario Draghi, die vorige week de geldkraan opendraaide om staatsobligaties van probleemlanden binnen de eurozone op te kopen. De kans dat de Fed de Amerikaanse economie aan de zuurstoffles hangt, is groot. De vraag is echter vooral op welke manier hij dat zal doen. Het opkopen van staatsfondsen is slechts een van de opties die op tafel liggen. In Brussel waren alle ogen gericht op Nyrstar. Het aandeel van de zinkspecialist stoomde 13,09 procent hoger tot 4,83 euro. Aanleiding was het ultieme bod dat Glencore uitbracht op Xstrata. Volgens sommige analisten is dat sowieso goed nieuws: indien Glencore Xstrata binnenrijft, zou het meteen ook Nyrstar kunnen meepakken (waarin het al 7,78 procent aanhoudt). En indien het bod op Xstrata mislukt, zal Glencore misschien op zoek gaan naar enkele kleinere prooien waaronder datzelfde Nyrstar. Bij de andere stijgers vinden we materialengroep Umicore (+2,06 pct op 39,93 euro), Mobistar (+1,34 pct op 26,53 euro) en Bekaert (+1,95 pct op 22 euro). AB InBev leek even aan een adempauze toe. Het aandeel van de bierbrouwer daalde met 2,81 procent tot 66,18 euro. Verzekeraar Ageas kalfde 1,08 procent af tot 18,77 euro en Befimmo Sicafi verloor 0,78 procent op 47,08 euro.
Broer en schoonzus Sanda Dia: “Pijnlijk om die dingen niet te weten terwijl die achttien Reuzegommers het allemaal wel weten”
Amper 34, maar influencer An-Katrien koopt villa van 1,5 miljoen euro dankzij tv-programma
Hoeveel is Club Brugge waard? Waarom wil Verhaeghe nu verkopen? En wat zijn de sportieve gevolgen? 6 vragen over de verkoop van blauw-zwart
Zus van Olivier Vandecasteele emotioneel: “Dit is het einde van een nachtmerrie”
Fatale ruzie onder collega’s? 37-jarige man dood aangetroffen in appartement in Antwerpen