Bestuurder Ping An vraagt om mandaat niet te vernieuwen
De bestuurder van Ping An, de Chinese aandeelhouder van verzekeraar Ageas, heeft gevraagd om zijn mandaat niet te verlengen, ‘om persoonlijke reden’. Dat kondigde Ageas-voorzitter Jozef De Mey woensdag onverwacht aan, want in de informatie aan de aandeelhouders staat wél nog de vraag tot de mandaatverlenging met drie jaar.
Volgens de voorzitter werd de beslissing door Shaolin Jin kortelings genomen, te laat om de agenda van de algemene vergadering nog te wijzigen. Het was dus ook te laat om een plaatsvervanger voor te stellen.
Voorlopig zal Ping An dan ook zonder bestuurder zitten bij Ageas. De Chinezen zijn nochtans de grootste aandeelhouder van Ageas, met zowat 4,8 procent van het kapitaal.
Het is nog niet duidelijk of daar snel verandering in zal komen, ‘dan zouden we een buitengewone aandeelhoudersvergadering moeten bijeenroepen’, aldus De Mey. Hij belooft wel om regelmatig contact te houden met de Chinezen.
‘We zitten immers regelmatig in Hongkong (waar Ageas verzekeringsactiviteiten heeft, red.)’, aldus de voorzitter.
Kremlin is Russische staat aan het vernietigen, zegt Wagner-baas: “Doos van Pandora is geopend”
De grootste streamingdiensten op een rij: welke is het geld waard, en welke hebben écht een goed aanbod?
Vader van Sanda Dia “diep teleurgesteld” door uitspraak: “Door de KU Leuven is de waarheid niet aan de oppervlakte gekomen”
Jaar na huwelijk in ‘Blind getrouwd’ zijn Jiri en Florence nog altijd stapelverliefd: “Van vreemden naar geliefden, zo dankbaar”
Onze reporter neemt afscheid van ‘ballonnenmeisje’ Lara: “Ze kroop onder mijn vel, om er nooit meer weg te gaan”