Begrotingstekort 2013 bedraagt 2,7%

© BELGA
De doelstelling voor 2013 was -2,5 procent, maar uiteindelijk komt het begrotingstekort uit op 2,7 procent. Al is dat cijfer nog niet definitief. ‘Dat verandert niets voor 2014’, zegt minister van Financiën Koen Geens.
De 2,7 procent is een raming van het tekort, het definitieve begrotingscijfer zal de komende maanden duidelijk worden, wanneer alle inkomsten gekend zijn. De overheidsschuld bedraagt 99,7 procent van het Bruto Binnenlands Product. Dat betekent dat België binnen de uitgezette krijtlijnen van Europa blijft. Volgend jaar moet de schuldgraad voor Europa dalen tot 98 procent.
‘Op dit ogenblik krijgen we heel goede rapporten van EU-commissaris Olli Rehn’, aldus minister Geens, die tevreden is dat ons land allicht de strenge Europese toezichtsprocedure niet meer moet ondergaan. Dat het begrotingstekort toch lager uitkomt heeft te maken met de gemeenten. ‘Het tekort van de gemeenten was niet helemaal goed ingeschat was’, verklaart Geens op een persconferentie van de regering.
Lees ook
Vincent Van Quickenborne (Open VLD): “Zelfs partijgenoten van De Wever begrijpen niet waarom hij zo koppig doet”
“Mocht dit in Brussel gebeuren, zou er gesproken worden over wanbeleid”: politicoloog over drugsgeweld in Antwerpen
Nadia Naji, de nieuwe covoorzitter van Groen: “De machocultuur is breed verspreid in de Wetstraat”
Video
Hoofdpunten
“Poetin gaat meer samenwerken met Noord-Korea”
Bekijk hier de langverwachte trailer van ‘De allerslimste mens’, met glansrol voor Olga en Ella Leyers aan het kruis
Felix van Groeningen en Charlotte Vandermeersch: “We hebben brokken gemaakt, maar de tijd zal die lijmen”
Wereldgoal op Daknam! Vercauteren doet de monden bij Lokeren-Temse openvallen tijdens bekerpartij tegen Mons
Julie (23) verongelukt met camper op vakantie in Frankrijk: “Dit pakt ons enorm”