Overheid krijgt minder geld van Belgacom

© BELGA
Belgacom zal het dividend de komende jaren met 40 procent verlagen. Dat is een tegenvaller voor de Belgische overheid, dat meer dan de helft van de aandelen bezit. Het bedrijf boekte vorig jaar 11,5 procent minder nettowinst.
Dat blijkt uit een toelichting van de jaarcijfers van het bedrijf. Terwijl het in 2012 nog een brutodividend van 2,49 euro uitbetaalde, zakt dat over 2013 naar 2,18 euro per aandeel. Voor de drie daarop volgende jaren stelt het telecombedrijf maar een dividend van 1,5 euro voor. Het bedrijf zegt de aandeelhouders 'met een aantrekkelijk en duurzaam dividend te blijven belonen'.
Belgacom spreekt vrijdag in het persbericht over de jaarresultaten van 'sterke operationele resultaten' met een 'groeiend klantenbestand ondanks harde concurrentie'.
De omzet van het bedrijf daalde 2,2 procent tot 6,318 miljard euro. Het bedrijf haalt onder meer regelgeving en 'de druk op de mobiele activiteiten' aan als reden. De nettowinst kwam voor 2013 uit op 630 miljoen euro, wat 82 miljoen euro of 11,5 procent lager is dan in 2012. Met 1,713 miljard euro (-4,9%) werd de ebitda-verwachting behaald.
Het bedrijf noteerde alles samen 5,496 miljoen mobiele kaarten, of een stijging met 80.000 sim-kaartjes. Voor Belgacom TV waren er 1,479 miljoen klanten (+92.000) en 1,677 miljoen klanten namen internet af (+40.000). Voorts hebben 1,314 miljoen klanten een pack (+76.000). Het aantal klanten met vaste lijn daalt wel fors, met 149.000 tot 2,936 miljoen.
‘Bewogen jaar’
Voor CEO Dominique Leroy is het de eerste keer dat ze de jaarcijfers mocht voorstellen. Zij volgde begin dit jaar Didier Bellens Bellens op na diens ophefmakend ontslag. Daar verwijst ze in de toelichting slechts indirect naar, als ze zegt dat Belgacom 'ongetwijfeld een uitdagend en bewogen jaar afgesloten' heeft. 'In mijn nieuwe rol als gedelegeerd bestuurder van Belgacom zie ik ook mogelijkheden om het bedrijf wendbaarder, kostenefficiënter en klantvriendelijker te maken en de complexiteit in het algemeen te verminderen.'
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Knokke-Heist verwacht stormloop tijdens hittegolf en waarschuwt: “Ontbloot bovenlijf of sluikstorten? Meteen GAS-boete”
LIVE. Volg hier al het nieuws over de hittegolf
Boeren die vaart komen ‘leegpompen’ reageren op ongenoegen: “Jullie mogen sproeien, maar onze gewassen verschrompelen”
Het wordt te warm: Dodendocht voor het eerst in 53 jaar ingekort
Zij zien hun levenswerk langzaam vergaan: gepassioneerde tuiniers over hun gevecht tegen de droogte