Gent -
Een brand, vrijdagochtend in een rijhuis in de Meelstraat, in de Rabotwijk in Gent, onderstreept nog eens het belang van een rookmelder. Twee bewoners die lagen te slapen, werden gewekt door zo’n toestel en konden tijdig de met rook gevulde woning verlaten.
Oorzaak van de brand was een laken dat over een lamp lag. Het koppel dat op de eerste verdieping lag te slapen hoorde de brand niet maar werd gewekt door het snerpende geluid van de rookmelder.
Griet De Waele van brandweer Gent benadrukt dat een rookmelder levens redt. 'Mensen denken dat ze de brand in hun slaap wel horen maar je gaat door de rook net dieper slapen. Studenten raad ik aan om bij het begin van het schooljaar de verplichte rookmelder op hun kot eens goed te controleren.'