'Ge moet niet bang zijn' op de Gentse Feesten
Angst is een slechte raadgever. Burgemeester Termont zei het vrijdag al. En ook de dames van Kleine Prettige Stoornis zijn die mening toegedaan. Op de eerste dag van de Feesten ging hun nieuwe voorstelling 'Ge moet niet bang' zijn in première. "Vertederend aandoenlijk, maar soms beangstigend herkenbaar."
Kleine Prettige Stoornis voert tijdens deze Gentse Feesten verschillende voorstellingen op in de intimistische zaal 'Theaterbox' aan Dampoort. Een daarvan is de voorstelling Ge moet niet bang zijn, het pasgeboren kindje van Katrijn Govaert en Priskilla Deck.
"Een productie vergelijken wij met een kindje maken”, zegt het duo. "Het kost ons telkens een negental maanden van het eerste brainstormen tot de première. En net zoals bij een zwangerschap zijn de laatste weken het zwaarst.”
De op het eerste zicht onsamenhangende aaneenschakeling van monologen en dialogen van Ge moet niet bang zijn doen je huilen van het lachen, maar ook van verdriet. De socratische gesprekken waarbij de strandredder het hoogste woord voert, de clowneske uitbeelding van een triootje en een poëtische beschrijving van hoe verdriet écht voelt, zijn maar een greep uit de beleving. Je glijdt doorheen het stuk mee op de zeegolven van de onzekerheid, de kwetsbaarheid en de hilariteit van het leven. Dat van die golven mag je letterlijk nemen, getuige daarvan de zwembanden die meermaals terugkomen op het toneel.
Govaert en Deck, inmiddels toe aan hun vierde productie samen, schreven en regisseerden alles helemaal zelf. "In deze voorstelling staat de zin van het leven centraal. We brengen elk elementen aan of schrijven monologen uit en bouwen daar rond verder.” Dat alles vanuit de onderbuik van deze twee vrouwen geschreven werd, maakt het stuk vertederend aandoenlijk, maar tegelijk soms beangstigend herkenbaar. Grote thema’s die je op een klein bordje geserveerd worden door twee dames in een streepjeszwempak uit de jaren stilletjes.
Kleine Prettige Stoornis beperkt zich niet tot de Gentse Feesten, maar komt naar u toe: in uw living, op uw zolder, in uw tuin, maar ook in uw buurtcentrum of kapelletje, als ze maar ruimte krijgen en voor minstens 15 mensen mogen spelen.
“Sekstips van je bejaarde nonkel krijgen? Een beetje vreemd”: Nick (34) eert zijn overleden oom tijdens de Gentse Feesten
Kinderen tussen 1,35 en 1,55 meter gezocht voor Gentse traditie: “Dit vergeten ze nooit meer”
Overdag heeft Kortemarkenaar Franky (52) een bureaujob, ’s avonds is hij gitarist bij U2: “Als ik dat nummer inzet, ontploft heel het plein”
Onze man ontbeet met kampioenenmaker Mark van Bommel: “De elf individuen misschien niet, maar onze ploeg was wel de beste”
DE INSIDER. “Antwerp had acht jaar geleden niks: er was geen warm water in de douches en het regende overal binnen.” Hoe heeft de ploeg het tot kampioen geschopt?
“Al 50 jaar supporter, ook in de eenzame jaren”: televisiemaker Tom Lenaerts hield het niet droog na doelpunt van Alderweireld
“Na zijn goal ging het licht uit”: Marina Buyle, mama van Toby Alderweireld, is apetrots na triomf van haar zoon
SJOTCAST #36. “Toby Alderweireld heeft in de Carré een eigen nummer gekregen, nu al een klassieker”
“Dus dit is net gebeurd...”: Alyssa (26) test loopband uit in fitness, maar struikelt over losse veter en raakt sportbroek kwijt
Kajakkers beleven unieke momenten wanneer ze vergezeld worden door drie walvissen: “Zou grootste paniekaanval ooit krijgen”
Conner Rousseau waarschuwt voor vals profiel dat videobelt met deepfake