'Ge moet niet bang zijn' op de Gentse Feesten
Angst is een slechte raadgever. Burgemeester Termont zei het vrijdag al. En ook de dames van Kleine Prettige Stoornis zijn die mening toegedaan. Op de eerste dag van de Feesten ging hun nieuwe voorstelling 'Ge moet niet bang' zijn in première. "Vertederend aandoenlijk, maar soms beangstigend herkenbaar."
Kleine Prettige Stoornis voert tijdens deze Gentse Feesten verschillende voorstellingen op in de intimistische zaal 'Theaterbox' aan Dampoort. Een daarvan is de voorstelling Ge moet niet bang zijn, het pasgeboren kindje van Katrijn Govaert en Priskilla Deck.
"Een productie vergelijken wij met een kindje maken”, zegt het duo. "Het kost ons telkens een negental maanden van het eerste brainstormen tot de première. En net zoals bij een zwangerschap zijn de laatste weken het zwaarst.”
De op het eerste zicht onsamenhangende aaneenschakeling van monologen en dialogen van Ge moet niet bang zijn doen je huilen van het lachen, maar ook van verdriet. De socratische gesprekken waarbij de strandredder het hoogste woord voert, de clowneske uitbeelding van een triootje en een poëtische beschrijving van hoe verdriet écht voelt, zijn maar een greep uit de beleving. Je glijdt doorheen het stuk mee op de zeegolven van de onzekerheid, de kwetsbaarheid en de hilariteit van het leven. Dat van die golven mag je letterlijk nemen, getuige daarvan de zwembanden die meermaals terugkomen op het toneel.
Govaert en Deck, inmiddels toe aan hun vierde productie samen, schreven en regisseerden alles helemaal zelf. "In deze voorstelling staat de zin van het leven centraal. We brengen elk elementen aan of schrijven monologen uit en bouwen daar rond verder.” Dat alles vanuit de onderbuik van deze twee vrouwen geschreven werd, maakt het stuk vertederend aandoenlijk, maar tegelijk soms beangstigend herkenbaar. Grote thema’s die je op een klein bordje geserveerd worden door twee dames in een streepjeszwempak uit de jaren stilletjes.
Kleine Prettige Stoornis beperkt zich niet tot de Gentse Feesten, maar komt naar u toe: in uw living, op uw zolder, in uw tuin, maar ook in uw buurtcentrum of kapelletje, als ze maar ruimte krijgen en voor minstens 15 mensen mogen spelen.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Frieten worden pak duurder op festivalwei en in frituur: “Ook aan sauzen is er een tekort”
Ooit assistenkoning, nu topschutter: een blik achter de cijfers van het fenomenale seizoen van Kevin De Bruyne
“Zonder steun wint straks de maffia”: na minister, nu ook felle interne kritiek op commissaris-generaal Marc De Mesmaeker
Nog één keer terugblikken in ‘Liefde voor muziek’: “We mochten niet laten merken dat we elkaar goed kenden”
Advocaat Michel Stokx klapt uit de biecht over verdwijningszaak uit 1986
Meest gelezen
Sportnieuws uit Gent
Meer nieuws uit Gent
Brullende motoren en high tea met scones: opmerkelijke motortocht houdt halt midden in Gent
“We gaan ons niet laten afleiden”: De Clercq wil focus op dossiers, niet op politiek gekrakeel
Massale ‘bootjesbetoging’ om meer zwemwater in de stad te eisen
45 jaar na ‘Rozane’ van Wim De Craene: parkje vernoemd naar de actrice die zijn muze was
Theater ‘t Klein Kanon gaat tot aan de maan
Brusselse jongeren op weg naar Blaarmeersen in Gent veroorzaken opnieuw incident met bus
Dit jaar al meer dan 100 ongevallen onder invloed van alcohol of drugs in Gent
Bram (37) krijgt slaag van wegpiraat, heel zijn wijk is ‘patsergedrag’ beu: “Hier heerst een gevoel van straffeloosheid”
Na zware brandstichtingen: burgemeester stelt betredingsverbod in voor Arsenaalsite
Gents bedrijf schenkt 200 radiatoren aan slachtoffers overstromingen
Nieuwe campagne zet sociale economie in de kijker: “Meer dan 1400 mensen zijn tewerkgesteld in Gentse sociale economie”
“Puur van de stress verloor ik al 9 kilo”: Ihor (55) verzorgde drie maanden gewonden aan Oekraïens front, nu keert hij terug naar huis
Martine Verhoeve volgt gemeenteraadslid Yeliz Güner op
Meer dan vijftig kunstenaars werken mee aan streetartfestival in Gentbrugge: “Om de buurt samen te brengen”
Na Raymond van het Groenewoud zullen ook deze namen optreden tijdens Gentse Feesten