Vergeet GPS want Europese tegenhanger Galileo start officieel op
© BELGAIMAGE
De eerste diensten van het Europese satellietnavigatiesysteem Galileo zijn klaar voor de start. Ze zullen vanaf donderdag ter beschikking staan van de autoriteiten, bedrijven en burgers, zo heeft de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt.
Galileo is het Europese civiele en preciezer antwoord op het Amerikaanse gps dat in wezen militair is, het Russische Glonass en het Chinese Beidou.
Er zijn nu reeds achttien kunstmanen van de benodigde 24 in de ruimte, wat voldoende is om op te starten. Ook is de nodige grondinfrastructuur beschikbaar. Tegen 2020 zal Galileo dertig satellieten omvatten (waarbij er zes als reserve fungeren).
In eerste fase zullen de signalen niet steeds beschikbaar zijn, zodat de Europese satellietnavigatie ook beroep zal moeten doen op andere systemen zoals gps.
De Europese Unie is de geldschieter van het grootschalige project, het Europese Ruimtevaartbureau ESA bouwt het systeem uit.
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
In Gent-Wevelgem volgt belangrijkste test voor Jasper Philipsen: “Wedden met Mathieu van der Poel, dat doe ik nooit meer”
ONZE STERREN. Lorena Wiebes vs Elisa Balsamo, of toch weer die dekselse Lotte Kopecky in Gent-Wevelgem bij de vrouwen?
Ontdek hier het diverse parcours van Gent-Wevelgem in Flanders Fields 2023: De Moeren, Plugstreets en 9 hellingen met drie keer Kemmelberg
De voorlopige deelnemerslijst voor Gent-Wevelgem in Flanders Fields 2023: snelle mannen en klassieke kopmannen
“Dankjewel, vier het leven en pluk de dag”: mama van Evi Hanssen neemt afscheid van het leven met zelf geregisseerd feest