“De kinderen in Aleppo zijn zo getraumatiseerd dat ze niet meer huilen”
Volgens de Verenigde Naties zijn er minstens 2.700 kinderen bij de 8.000 mensen die geëvacueerd mochten worden uit Aleppo. Maar hoewel er al meerdere bussen vertrokken uit de Syrische stad, blijven nog steeds honderden burgers achter in de bezette stad. Daarbij zijn ook heel wat kinderen. Veel van hen zitten gevangen in de weinige gebieden die nog in handen zijn van de rebellen.
Op beelden van Channel 4 News (zie onderaan dit artikel, red.) is te zien hoe een peuter, Aya genaamd, in een van de laatste ziekenhuizen van Aleppo zit. Haar gezicht zit helemaal onder het stof en opgedroogd bloed. Rondom haar wordt er gehuild, in het ziekenhuis weerklinkt geschreeuw. Aya lijkt ook te willen huilen, maar opvallend: de peuter huilt niet.
LEES OOK. Evacuatie van burgers uit Oost-Aleppo gestart
Een vriendin van haar moeder, Um Fatima, is de enige overlevende van drie families vanwie het appartementsblok werd verwoest door Russische of Syrische bommen. De families waren aan het slapen toen de bom gedropt werd, zegt Fatima. “Al mijn kinderen zijn gestorven”, huilt Fatima.
Ook een andere bewoner van het appartementsblok, de jonge Mahmoud, is in dat laatste ziekenhuis terechtgekomen. Zijn broertje, Ishmael Mohammed, houdt hij in zijn armen. Ishmael, amper één maand oud, overleefde de bom niet. Hij is gestikt onder het puin.
Twee andere jonge kinderen worden het ziekenhuis binnengebracht. Ze hebben gehuild. Dat kan je zien aan de donkere vlekken onder hun ogen. Maar ook zij huilen niet meer.
“Aleppo is een plaats waar de kinderen gestopt zijn met huilen”, zegt een journalist van Challen 4 News. De kinderen zijn zo getraumatiseerd dat ze niet meer kunnen wenen.
LEES OOK. “Geschiedenis geschreven door Aleppo te bevrijden”
"Aleppo is a place where the children have stopped crying." Scenes of sheer terror and grief in the last hospital in the last days of Aleppo pic.twitter.com/sy1NgjD4gY
— Channel 4 News (@Channel4News) December 16, 2016
Beste van Plus
Lees ook
Amnesty: “Nog steeds oorlogsmisdaden in noordwesten van Syrië”
Syrisch gezin dat zich door België onmenselijk behandeld voelt, vangt ook bot bij mensenrechtenhof
Turkije doodde bij aanvallen op de Syrische provincies Idlib en Aleppo meer dan zeventig soldaten
‘La vita è bella’ in Syrië: vader en dochtertje lachen zich een breuk iedere keer een bom valt
Video
Hoofdpunten
Hier wordt nooit meer geskied: het skiverdriet van Frankrijk
Conner Rousseau: “Waarom verlagen we de leerplicht niet naar 16?”
Succesvolle vrouwen herkennen wat Sari Kees meemaakte op de Gouden Schoen: “Het is de totale miskenning”
Remco Evenepoel breekt koninginnenrit in San Juan vroeg open, maar blaast finaal zichzelf op: “Dit was een zelfmoordpoging. Ik had beter moeten weten”
Amerikaanse politie geeft beelden vrij van fatale arrestatie Tyre Nichols, inwoners reageren geschokt