Ilja Pfeiffer stelt Grand Hotel Europa voor in boekhandel Paard Van Troje
De Nederlandse schrijver Ilja Leonard Pfeijffer kwam zaterdagavond in boekhandel Paard Van Troje op de Kouter zijn nieuwste roman Grand Hotel Europa voorstellen. Johannes Verschaeve (frontman-zanger van The Van Jets) interviewde de ook in Vlaanderen zeer populaire auteur. Een en ander verliep geheel informeel en gemoedelijk. Omdat Pfeiffer al goed 10 jaar in Genua woont, en omdat boekhandel Paard Van Troje dit jaar 15 jaar bestaat, haalde Paard Van Troje een stapel pizza's in huis, en koos daarbij voor de korte keten: te voet afhalen bij Eat Love Pizza om de hoek.
Johannes Verschaeve had zijn huiswerk duidelijk heel goed gedaan en had Grand Hotel Europa vooraf gelezen voor hij in gesprek ging met Pfeiffer. Ondanks zijn lange en gevarieerde vragenlijst kreeg hij af en toe de spontane hulp van collega-medewerkster Soetkin.
Verschaeve en Pfeiffer hadden het over de thematiek van Grand Hotel Europa en de vraag die Europa zich moet stellen: wat doen we met de ongelooflijke rijkdom van het verleden? Wat is de precieze identiteit van Europa? Verkopen we dat historische verleden via het toerisme? En wat doen we met de nieuwe inwoners die naar Europa kwamen en blijven komen? "In plaats van ze als een probleem te zien, zou men die mensen kunnen inschakelen in het sociaal-economisch leven, zodat ook zij als groep dan bijdragen aan de toekomst van het vergrijzende Europa", aldus Pffeiffer, die er meteen aan toevoegde: "Ik weet dat ik met deze stellingname geen politieke meerderheid achter mij zou krijgen als ik me verkiesbaar stel, maar ik denk toch dat ik gelijk heb."
Verschaeve had het met Pfeiffer ook uitgebreid over zijn schrijfstijl, en over de steeds weerkerende vraag van de grens tussen werkelijkheid en fictie, waardoor Pfeiffer onvermijdelijk bij het gegeven van de sociale media kwam: bedoeld om neer te schrijven wat men doet of waar men mee bezig is, maar uitgegroeid tot een plek waar men zich voordoet zoals men wil gezien worden, waar men een imago wil uitstralen, en men zich daarna ook gaat gedragen volgens het imago dat men zelf heeft gecreeêrd.
Pfeiffer sloot het rondje publieksvragen af op het moment dat iemand hem vroeg naar zijn ultieme geheimtip. Welk boek hij zou aanraden om zeker te kopen. "Dat is nu wel heel fijn: aan iemand die zich een jaar heeft uitgesloofd om het beste van zichzelf te geven, op het einde van de boekvoorstelling aan diezelfde schrijver vragen: welk boek kan u ons aanraden?" lachte Pfeiffer, waarna de ongeeer 60 gelukkigen die tijdig een ticket voor de avond konden reserveren, geduldig aanschoven om hun exemplaar te laten signeren.
De 60 tickets waren in geen tijd uitverkocht, en er was een wachtlijst van 250 geïnteresseerden. Misschien Pfeiffer nog eens terugkeren?
Lees ook
Video
Hoofdpunten
13 maatregelen, maar vooral voor middenklasse: deze voorstellen van PS verhogen druk op premier De Croo
LIVE. Belangrijke partijraad bij CD&V: wie volgt Wouter Beke op als Vlaams minister van Welzijn?
“Ze hebben het gevoel dat hun kind vermoord werd”: zwangere vrouw verliest baby in nasleep van banale aanrijding, emoties laaien hoog op in rechtbank
LIVE. Amber Heard neemt opnieuw plaats in de getuigenbank: “Ik dacht dat ik het letterlijk niet zou overleven”
Rapport zet omstreden Ventilusproject nog meer onder hoogspanning: “In dit dossier is het zwart of wit. Je moet kiezen”
Meest gelezen
Sportnieuws uit Gent
Meer nieuws uit Gent
Pierke Pierlala eert Koen Crucke met ‘KOENfeeranse’ tijdens Gentse Feesten
Bekende bloemist krijgt eigen straat in Sint-Amandsberg
Populaire vuurwerkshow wordt veel stiller dit jaar: “Rekening houden met de dieren”
Gentse binnenstad wordt weer één grote braderie: vier dagen kraampjes in binnenstad
Proces van bodybuilder Alexander Dean (29) wordt niet stilgelegd: hof gaat niet in op vraag verdediging
Debatcafé focust op Oekraïeners in Gent: “Ontroerend mooi, maar hoe pak je zoiets aan?
Na soap rond naamsverandering SP.A: Gents kunstencentrum Vooruit stelt deze week nieuwe naam voor
Twee mannen in cel na moeilijkheden op café
Stelplaats in Destelbergen wordt laadstation: elektrische bussen op komst bij De Lijn
Gentenaars roepen op tot massale ‘dobberdag’: “Wij willen meer open zwemwater”
Bijna afgestudeerd en op zoek naar een job? Hier ontmoet je maandag meer dan 250 werkgevers in een keer
Twee klachten voor ongewenste intimiteiten tegen danser die ook voor Studio 100 werkt
Eerst optreden, daarna 16 kilometer lopen: Jef Neve doet het tijdens Gentse 10 mijl
Nieuwe locatie voor Jazz in ’t Park bekend: “Geven extra impuls aan de wijk”
VIDEO. Fietsen op de Coupure is weer een stuk veiliger: belangrijke nieuwe fietslink is open