Silvio Berlusconi voor de rechter voor mogelijke omkoping getuige in “bunga-bunga”-zaak

© AFP
De vroegere Italiaanse premier Silvio Berlusconi moet vanaf maandag in Bari opnieuw voor de rechter verschijnen. Deze keer draait de rechtszaak rond de mogelijke omkoping van een getuige in een proces rond escortmeisjes.
De zaak gaat terug tot de jaren 2008 en 2009. De jonge en ambitieuze ondernemer Giampaolo Tarantini uit Bari voerde escortgirls aan op feestjes van Berlusconi in zijn woningen in Rome en op Sardinië.
De ondernemer was schuldig bevonden aan het aanzetten tot prostitutie en in eerste aanleg tot bijna acht jaar cel veroordeeld. Zijn procedure in beroep loopt nog.
Parallel wordt de 82-jarige Berlusconi ervan beschuldigd de man tijdens het proces te hebben betaald om te zwijgen over de meest saillante details van die feestjes. De ex-premier zou volgens het parket honderdduizenden euro’s hebben verschaft, rechtshulp en werk, opdat de man zou liegen tegen de magistraten.
Berlusconi ontkent niet dat hij geld aan Tarantini heeft overgemaakt. Hij zegt enkel iemand en een gezin te hebben geholpen die in zware financiële moeilijkheden waren en zijn. Volgens de krant La Repubblica zei zijn advocaat Nicolo Ghedini er vertrouwen in te hebben dat de mediamagnaat kort na de opening van het proces vrijspraak zal verkrijgen.
De gewezen Italiaanse regeringsleider wordt ook vervolgd voor de omkoping van getuigen in Milaan, Sienna, Rome en Turijn. Hij wordt ervan beschuldigd miljoenen euro’s te hebben betaald voor de discretie van de deelnemers aan zijn beruchte “bunga-bunga”-feestjes.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
#HeinisnenBuffalo: AA Gent houdt trainer Hein Vanhaezebrouck langer aan boord
LIVE ONWEER. Wel degelijk code oranje in twee Belgische provincies
Overlegcomité maakt straks komaf met laatste coronamaatregelen, al zijn er ook nog blijvertjes
Miss België Chayenne Van Aarle reageert op geruchten: “Ik heb een vermoeden van wie het komt”
Hij had inkomen van 35.000 euro, maar het mooie liedje bleef niet duren: ‘Deurwaarder Lamborghini’ riskeert twee jaar cel