Alleen SP.A en PVDA nog voor brugpensioen

© Photo News
Een meerderheid van de politieke partijen is gewonnen voor het uitfaseren van het SWT-stelsel, het vroegere brugpensioen. Enkel sp.a en PVDA zijn tegen het uitdoven van het systeem. Dat blijkt uit een bevraging van arbeidseconoom Stijn Baert (UGent) waarover De Morgen maandag bericht.
Het SWT-stelsel geeft werknemers die voor hun pensioenleeftijd op straat worden gezet recht op een werkloosheidsuitkering en een aanvullende toeslag van de werkgever. Vaak gebeurt dat bij een herstructurering.
Baert, zelf een tegenstander van het stelsel, legde alle Vlaamse partijen de volgende stelling voor: “Het stelsel van werkloosheid met bedrijfstoeslag (SWT) dient op het einde van de volgende regeerperiode helemaal uitgefaseerd te zijn.” Daar konden ze met “akkoord”, “akkoord, maar”, “niet akkoord, tenzij” en “niet akkoord” op antwoorden. N-VA en Open Vld verklaarden zich akkoord. Vlaams Belang, CD&V en Groen gingen akkoord onder voorwaarden, zoals een overgangstermijn (CD&V).
Bij een voortzetting van de huidige coalitie is de kans dus groot dat het brugpensioen helemaal op de schop gaat, besluit de krant.
Lees ook
Amper 0,09 sollicitatieopdrachten per bruggepensioneerde: “Oudere werkzoekenden zijn geen prioriteit voor VDAB”
Bijna iedereen wil oudere werknemers weer aan de slag behalve de ouderen zelf: hervormd brugpensioen lijkt maat voor niets
Experts snoeihard voor sociaal akkoord: “Vijftigplussers die de factuur doorspelen naar de twintigers, dertigers en veertigers”
Video
Hoofdpunten
“De zinkende schepen verlaten de rat”: zijn Boris Johnsons negen levens nu echt op?
Wout van Aert kritisch voor Tourorganisatie na “chaotische” etappe over kasseien: “Ik heb de schrik van mijn leven beleefd”
Amerikaans raketsysteem raakt Russen hard: “Als we ze eerder hadden gehad was de oorlog nu voorbij”
Deze keer geen “dubbele boeking”, maar dezelfde boer laat opnieuw Chirogroep vlak voor kamp in de steek
Zijn vaccins aangepast, keert coronapas terug en wie komt wanneer aan de beurt? Dit moet je weten over nieuwe vaccinatiecampagne