OVERZICHT. Welke buitenlandse clubs spelen straks Europees voetbal?

De laatste voetballen zijn gerold. Het is nu -op één wedstrijd na- allemaal duidelijk wie wanneer en in welke Europese competitie straks aan de slag gaat. Hieronder hebben we voor u mogelijke toekomstige tegenstanders van de Belgische clubs opgelijst.

Dante Bellon

Duitsland

1. Bayern München (won ook de beker): groepsfase Champions League

2. Borussia Dortmund: groepsfase Champions League

3. RB Leipzig: groepsfase Champions League

4.. Bayer Leverkusen: groepsfase Champions League

5. Borussia Mönchengladbach: groepsfase Europa League

6. Wolfsburg: groepsfase Europa League

7. Eintracht Frankfurt: tweede voorronde Europa League

© Photo News

Engeland

1. Manchester City (won ook de beker en League Cup): groepsfase Champions League

2. Liverpool: groepsfase Champions League

3. Chelsea: groepsfase Champions League

4. Tottenham: groepsfase Champions League

5. Arsenal: groepsfase Europa League of groepsfase Champions League als het de Europa League wint.

6. Manchester United: groepsfase Europa League

7. Wolverhampton: tweede voorronde Europa League of derde voorronde als Arsenal de Europa League wint.

© Action Images via Reuters

Frankrijk

1. PSG: groepsfase Champions League

2. Lille: groepsfase Champions League

3. Lyon: derde voorronde Champions League of groepsfase Champions League als Chelsea de Europa League wint.

4. Saint-Étienne: groepsfase Europa League

Bekerwinnaar Stade Rennes: groepsfase Europa League

Winnaar Coupe de la Ligue Strasbourg: tweede voorronde Europa League

© Photo News

Italië

1. Juventus: groepsfase Champions League

2. Napoli: groepsfase Champions League

3. Atalanta: groepsfase Champions League

4. Inter: groepsfase Champions League

5. AC Milan: groepsfase Europa League

6. AS Roma: tweede voorronde Europa League

Bekerwinnaar Lazio: groepsfase Europa League

© EPA-EFE

Nederland

1. Ajax (won ook de beker): derde voorronde Champions League

2. PSV: tweede voorronde Champions League

3. Feyenoord: derde voorronde Europa League

4. AZ: tweede voorronde Europa League

Europa League play-off Vitesse of Utrecht (28 mei): tweede voorronde Europa League

© Photo News

Portugal

1. Benfica: groepsfase Champions League

2. FC Porto: derde voorronde Champions League

3. Sporting Lissabon (won ook de beker): groepsfase Europa League

4. Braga: derde voorronde Europa League

5. Guimaraes: tweede voorronde Europa League

© Photo News

Rusland

1. Zenit Sint-Petersburg: groepsfase Champions League

2. Lokomotiv Moskou (won ook de beker): groepsfase Champions League

3. Krasnodar: derde voorronde Champions League

4. CSKA Moskou: groepsfase Europa League

5. Spartak Moskou: derde voorronde Europa League

© BELGAIMAGE

Turkije

1. Galatasaray (won ook de beker): groepsfase Champions League

2. Basaksehir: tweede voorronde Champions League of derde voorronde als Chelsea de Europa League wint.

3. Besiktas: groepsfase Europa League

4. Trabzonspor: derde voorronde Europa League

5. Malatyaspor: tweede voorronde Europa League

Lees verder onder de foto.

© VI Images / Gerrit van Keulen

Speeldata

Champions League

Eerste voorronde: heen (9-10 juli) - terug (16-17 juli)

Tweede voorronde: heen (23-24 juli) - terug (30-31 juli)

Derde voorronde: heen (6-7 augustus) - terug (13-14 augustus)

Play-off: heen (20-21 augustus) - terug (27-28 augustus)

Groepsfase

Speeldag 1: 17-18 september

Speeldag 2: 1-2 oktober

Speeldag 3: 22-23 oktober

Speeldag 4: 5-6 november

Speeldag 5: 26-27 november

Speeldag 6: 10-11 december

Europa League

Eerste voorronde: heen (11 juli) - terug (18 juli)

Tweede voorronde: heen (25 juli) - terug (1 augustus)

Derde voorronde: heen (8 augustus) - terug (15 augustus)

Play-off: heen (22 augustus) - terug (29 augustus)

Groepsfase

Speeldag 1: 19 september

Speeldag 2: 3 oktober

Speeldag 3: 24 oktober

Speeldag 4: 7 november

Speeldag 5: 28 november

Speeldag 6: 12 december

Aangeboden door onze partners

Lees ook

Hoofdpunten