Kloave Viere legt mensen met beperking extra in de watten
© Jan Vens
Kloaver Viere, de Gentse cabaretgroep dis samengesteld is uit mensen met een visuele beperking, verlaagt de drempel van hun revue voor mensen met een beperking. Voor één voorstelling halen vrijwilligers de mensen zelfs op aan de bushalte.
Donald en Daniëlla Cornelis, Gina Malego en Mark Haché spelen tijdens de Gentse Feesten de revue We zijn Weere van corvee! Humor, liedjes en sketches, geheel en al in de Gentse sappige wereldtaal. Rode draad in de show: Kloaver Viere gaat samen met het publiek op zoek naar wat nu precies kan omschreven worden als 'een zwaar beroep'.
Kloaver Viere maakte er een punt van om de voorstelling toegankelijk te maken voor alle lagen van de bevolking. "Onze voorstellingen zijn altijd zeer toegankelijk voor rolstoelgebruikers' aldus Gina Malego," maar op donderdag 25 juli doen we extra inspanningen: die dag zetten we de tafels extra ver uit elkaar, zodat rolstoelgebruikers meer plaats hebben. Voor blinden en slechtzienden (een aantal groepsleden van Koaver Viere is zelf slechtziend) hebben we een systeem van audio-descriptie. Mensen moeten wel zelf een koptelefoon of oortjes meebrengen en best vooraf inschrijven, want het systeem kan maximum 16 aansluitingen aan. Voor mensen met auditieve beperkingen is er die dag een ringleiding voorzien en zijn er tolken Vlaamse gebarentaal.Komt daarbij dat we die dag extra vrijwilligers voorzien om de mensen naar hun plaatsen te begeleiden. Mensen met een beperking die op donderdag 25 juli met het openbaar vervoer komen kunnen aan de halte afgehaald worden.We verlagen die dag de inkomprijs ook van 12 naar 9 euro." Kloaver Viere dacht ook aan mensen met een financiële beperking en werkt dit jaar met Uitpas, waardoor ook de financiële drempel verlaagd wordt. Kloaver Viere. Spectrumschool, Martelaarslaan 13. Van 21 tot 27 juli. Info en reservatie via 09-236.18.46 (Gina) en 09-226.19.24 (Daniëlla)
Lees ook
Organisatoren Gentse Feesten mogen dit jaar hun plein houden, maar niet zonder nieuwe voorwaarden
‘Blikverbod’ tijdens de Gentse Feesten komt opnieuw op tafel, na klachten van organisatoren
Koen verloor zijn enige dochter Morgan (15): “Ik ben blij dat ze zich nog heeft geamuseerd. Ik ben ook niet kwaad op die jonge gast”
Tweede Nederlandse verdachte verzet zich niet langer tegen uitlevering in onderzoek verdrinkingsdood tijdens Gentse Feesten
Video
Hoofdpunten
Thorgan Hazard op huurbasis naar PSV, Rode Duivel moet Eindhovenaren aan titel helpen: “Ik kijk uit naar topwedstrijden”
Kaapt Racing Genk spits voor de neus van Anderlecht weg? Nigeriaan Arokodare moet vertrokken Paul Onuachu vervangen
Genk gunt topschutter Paul Onuachu transfer naar de Premier League, maar krijgt (ruim) gevraagde 20 miljoen euro
TRANSFEROVERZICHT. Alle inkomende en uitgaande wintertransfers in de Jupiler Pro League op een rijtje
Vincent Kompany plukt 18-jarige aanvaller weg bij Anderlecht: Enock Agyei kiest met onmiddellijke ingang voor Burnley, dat hem meteen verhuurt aan KV Mechelen
Beste van Plus
Dit zag je niet in ‘Over de oceaan’: Jonas Geirnaert ontdekt West-Vlaamse confituur en wolken voorspellen regenbui
Overtrad regisseur regels om onbekende actrice aan Oscarnominatie te helpen? Organisatie onderzoekt zaak
757 miljoen euro in de kassa: Elton John breekt record met afscheidstournee
Vader filmt hoe haai uit het water springt en zoon bijt, maar wordt ervan beschuldigd alles in scène gezet te hebben