De Fransman Stéphane Rossetto maakte deel uit van de vlucht van de dag, net als onze landgenoot Aimé De Gendt. Die muisde er met nog tien kilometer te gaan vanonder en dat vond Rossetto maar niks. “Met zo’n kerels kan je nooit tot het einde gaan”, spuwde de Cofidis-renner zijn gal. De Gendt kon de reactie van Rossetto niet appreciëren. “Ik heb mijn deel van het werk gedaan.”
Klik hier voor onze digitale Tourgids
Zie ook:
En dat vond Rossetto maar niets. “Ik heb mijn buik vol van zo’n kerels”, klonk het. “Met zo’n gasten kan je nooit tot het einde gaan. Als je kan wil maken op slagen, moet je er met vier renners vol voor gaan, alsof je voor dezelfde ploeg rijdt. De prijs van de strijdlust, dat was niet mijn doel.”
Aimé De Gendt kon de kritiek maar matig appreciëren. “Ik heb mijn deel van het werk gedaan, meer nog dan de anderen”, sprak de renner van Wanty Gobert. “Hij heeft mij niets gevraagd. Als hij niet tevreden is, dan is dat zijn probleem. Ik heb zowel de bergprijs als de tussenspurt aan zijn ploegmaat overgelaten.”