“Begrotingstekort loopt in 2020 op tot 12 miljard euro”
© Hollandse Hoogte / Peter Hilz
Het tekort op de begroting zal tegen eind dit jaar opgelopen zijn tot 2,4 procent van het bbp. In absolute cijfers komt dat neer op een tekort van 12 miljard euro, of 3,3 miljard euro meer dan in 2019. Dat moet donderdag blijken uit cijfers waar La Libre Belgique de hand op heeft kunnen leggen.
De fiscale ontvangsten daalden in 2019 met 1,1 procent, luidt het. Dat kan verklaard worden door een hogere terugbetaling aan de belastingplichtigen als gevolg van een nieuwe berekeningswijze, maar ook door een daling van de inkomsten uit de vennootschapsbelasting. Deze twee posten alleen al hebben een negatief effect van bijna 2 miljard euro op de openbare financiën.
Alles samen dreigt het begrotingstekort eind 2020 op te lopen tot 2,4 procent van het bbp. Dat is een verviervoudiging van het tekort over een periode van vier jaar.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Gevonden romp in Deurne is wel degelijk prostituee ‘Linda’, moordenaar schilderde appartement om sporen uit te wissen
Wout van Aert wordt opnieuw papa: echtgenote Sarah voor de tweede keer zwanger
Vlaamse spoedarts aangekomen in Turkije: “Belgische hulp traag? Het loopt enorm vlot”
Riadh Bahri getuigt over haatreacties op zijn outfit tijdens de Ensors: “Tom Waes wilde er een statement over maken”
Kunnen vogels een aardbeving voorspellen? Opvallende beelden opgedoken vlak voor ramp in Turkije en Syrië
Beste van Plus
Leonardo DiCaprio (48) zou alweer een nieuw jong lief hebben, van nog geen 20
De schrik van hun leven: inzittenden bengelen bijna ondersteboven in defecte attractie wanneer karretje loskomt
Actrice Moora Vander Veken heeft de liefde gevonden: “Eindelijk!”
Bijzonder ijverige specht stouwt muren van huis vol met duizenden eikels: “Tot de derde verdieping”