Oscars: alle winnaars op een rij

De crew van ‘Parasite’ Foto: REUTERS

Op zondag werden in er in het Dolby Theatre in Los Angeles 24 Oscars uitgedeeld. In de categorie ‘Beste Film’ ging de award verrassend naar ‘Parasite’. De Zuid-Koreaanse prent is in de geschiedenis van de uitreiking de eerste niet-Engelstalige film die wint.

Beste Film

Winnaar: ‘Parasite’

Andere genomineerden: ‘Joker’, ‘Marriage Story’, ‘Once Upon A Time... In Hollywood’, ‘Ford v Ferrari’, ‘The Irishman’, ‘Jojo Rabbit’, ‘Little Women’, ‘1917’

Beste Acteur

Winnaar: Joaquin Phoenix - ‘Joker’

Andere genomineerden: Adam Driver - ‘Marriage Story’, Leonardo DiCaprio - ‘Once Upon A Time... In Hollywood’, Antonio Banderas - ’Pain And Glory’, Jonathan Pryce - ‘The Two Popes’

Oscars: alle winnaars op een rij
Joaquin Phoenix Foto: Chris Pizzello/Invision/AP

Beste Actrice

Winnaar: Renée Zellweger - ‘Judy’

Andere genomineerden: Scarlett Johansson - ‘Marriage Story’, Charlize Theron - ‘Bombshell’, Cynthia Erivo - ’Harrier’, Saoirse Ronan - ‘Little Women’

Beste Regisseur

Winnaar: ‘Parasite’ - Bong Joon Ho

Andere genomineerden: ‘Once Upon A Time... In Hollywood’ - Quentin Tarantino, Martin Scorsese - ’The Irishman’, Todd Philips - ‘Joker’, Sam Mendes - ‘1917’

Beste Actrice in een Bijrol

Winnaar: Laura Dern - ‘Marriage Story’

Andere genomineerden: Scarlett Johansson - ‘Jojo Rabbit’ , Kathy Bates - ‘Richard Jewell’, Margot Robbie - ‘Bombshell’, Florence Pugh - ‘Little Women’

Beste Acteur in een Bijrol

Winnaar: Brad Pitt - ‘Once Upon A Time... In Hollywood’

Andere genomineerden: Anthony Hopkins - ‘The Two Popes’, Al Pacino - ‘The Irishman’, Tom Hanks - ‘A Beautiful Day in The Neighbourhood’, Joe Pesci - ‘The Irishman’

Oscars: alle winnaars op een rij
Brad Pitt Foto: Chris Pizzello/Invision/AP

Beste Internationale Film

Winnaar: ‘Parasite’ - Zuid-Korea

Andere genomineerden: ‘Les Misérables’ - Frankrijk, ‘Corpus Christi’- Polen, ‘Honeyland’ - Noord-Macedonië, ‘Pain And Glory’ - Spanje

Beste Originele Scenario

Winnaar: ‘Parasite’

Andere genomineerden: ‘Once Upon A Time... In Hollywood’, ‘1917’, ‘Marriage Story’, ‘Knives Out’

Beste Bewerkte Scenario

Winnaar: ‘Jojo Rabbit’

Andere genomineerden: ‘Joker’, ‘The Irishman’, ‘Little Women’, ‘The Two Popes’

Beste Soundtrack

Winnaar: ‘Joker’

Andere genomineerden: ‘Star Wars: The Rise Of Skywalker’, ‘Marriage Story’, ‘Little Women’, ‘1917’

Oscars: alle winnaars op een rij
Hildur Guonadottir met haar beeldje voor Best Original Score Oscar voor Joker i Foto: Photo News

Beste animatiefilm

Winnaar: ‘Toy Story 4’

Andere genomineerden: ‘I Lost My Body’, ‘How To Train Your Dragon: The Hidden World’, ‘Klaus’, ‘Missing Link’

Beste Originele Nummer

Winnaar: ‘(I’m Gonna) Love Me Again’- ‘Rocketman’

Andere genomineerden: ‘I’m Standing With You’ - ‘Breakthrough’, ‘Stand Up’ - ‘Harriet’, ‘I Can’t Let You Throw Yourself Away’ - ‘Toy Story 4’, ‘Into The Unknown’ - ‘Frozen 2’

Beste Geanimeerde Kortfilm

Winnaar: ‘Hair Love’

Andere genomineerden: ‘Sister’, ‘Daughter’, ‘Kitbull’, ‘Memorable’

Beste Live Action Kortfilm

Winnaar: ‘The Neighbour’s Window’

Andere genomineerden: ‘Nefta Football Club’, ‘Brotherhood’, ‘Saria’, ‘A Sister’

Beste kostuumdesign

Winnaar: ‘Little Women’

Andere genomineerden: ‘Joker’, ‘Once Upon A Time... In Hollywood’, ‘The Irishman’, ‘Jojo Rabbit’

Beste Sound Mixing

Winnaar: ‘1917’

Andere genomineerden: ‘Joker’, ‘Once Upon A Time... In Hollywood’, ‘Ad Astra’’Ford v Ferrari’

Beste Sound Editing

Winnaar: ‘Ford v Ferrari’

Andere genomineerden: ‘Once Upon A Time... In Hollywood’, ‘Joker’, ‘1917’, ‘Star Wars: The Rise Of Skywalker’

Beste Documentaire

Winnaar: ‘American Factory’

Andere genomineerden: ‘The Edge Of Democracy’, ‘The Cave’, ‘For Sama’, ‘Honeyland’

Beste Korte Documentaire

Winnaar: ‘Learning To Skateboard In A Warzone (If You’re A Girl)’

Andere genomineerden: ‘In The Absence’, ‘Life Overtakes Me’, ‘St. Louis Superman’, ‘Walk Run Cha-Cha’

Beste Productie Design

Winnaar: ‘Once Upon A Time... In Hollywood’

Andere genomineerden: ‘1917’, ‘Parasite’, ’The Irishman’, ‘Jojo Rabbit’

Oscars: alle winnaars op een rij
Barbara Ling en Nancy Haigh winnen de Oscar voor Beste Productie Design Foto: Photo News

Beste Film Editing

Winnaar: ‘Ford v Ferrari’

Andere genomineerden: ‘Joker’, ‘The Irishman’, ‘Jojo Rabbit’, ‘Parasite’

Beste Cinematografie

Winnaar: ‘1917’

Andere genomineerden: ‘1917’, ‘The Irishman’, ’Joker’, ‘The Lighthouse’, ‘Once Upon A Time... In Hollywood’

Beste Visuele Effecten

Winnaar: ‘1917’

Andere genomineerden: ‘Star Wars: The Rise Of Skywalker’, ‘Avengers: Endgame’’The Irishman’, ‘The Lion King’

Beste Make-up en Haarstyling

Winnaar: ‘Bombshell’

Andere genomineerden: ‘Judy’, ‘1917’, ‘Joker’, ‘Maleficent: Mistress Of Evil’

Door vwh
Meest recent