Praktische gids van de Omloop Het Nieuwsblad 2020: parcours, uurschema en deelnemers

Foto: BELGA

Praktische gids van de 75ste Omloop Het Nieuwsblad met het parcours, het uurschema met de belangrijkste passages en de (voorlopige) deelnemerslijst.

Wanneer: zaterdag 29 februari

Start: om 11u35 aan het Citadelpark in Gent. Voor deze Vlaamse openingsklassieker worden de renners voorgesteld in een sfeervolleen groots opgezette starthappening in de wielerpiste ’t Kuipke.

Aankomst: na exact 200 kilometer, omstreeks 16u30 aan het Hartencollege in de Onderwijslaan in Ninove.

Waar kan ik het volgen? Van start tot finish op sportwereld.be, op televisie op één.

Wie won vorig jaar? Zdenek Stybar (Deceuninck - Quick-Step) demarreerde in de vlakke finale weg uit een elitegroepje van vijf renners dat het verschil had gemaakt op het duo Muur-Bosberg.

PARCOURS met belangrijkste punten + uurschema (volgens 41 km/u):

12u42: Haaghoek (2000m), eerste passage

12u46: Leberg (950m - Gem 4,2% - Max 13,8%), eerste passage

14u14: Holleweg (1500m), 14u14

14u23: Haaghoek (2000m), tweede passage

14u27: Leberg (950m - Gem 4,2% - Max 13,8%), tweede passage

14u36: Paddestraat (2300m), 14u36

15u01: Valkenberg (540m - Gem 8,1%, Max 12,8%)

15u18: Wolvenberg (645m - Gem. 7,9% - Max. 17,3%)

15u35: Molenberg (463m - Gem. 7% - Max. 14,2%)

15u42: Haaghoek (2000m), derde passage

15u46: Leberg (950m - Gem 4,2% - Max 13,8%), derde passage

15u52: Berendries (940m - Gem. 7% - Max. 12,3%)

16u13: Kapelmuur (475m - Gem. 9,3% - Max. 19.8%)

16u19: Bosberg (980m - Gem. 5,8% - Max. 11%)

VOORLOPIGE DEELNEMERSLIJST: *

Ontdek hier de wielergids van Het Nieuwsblad, met een beoordeling van alle renners!

1. Deceuninck - Quick Step

1 ŠTYBAR Zdenek

2 ASGREEN Kasper

3 DECLERCQ Tim

4 JUNGELS Bob

5 KEISSE Iljo

6 LAMPAERT Yves

7 SÉNÉCHAL Florian

2. Trek - Segafredo

11 PEDERSEN Mads

12 DE KORT Koen

13 KIRSCH Alex

14 LIEPINŠ Emils

15 MULLEN Ryan

16 STUYVEN Jasper

17 THEUNS Edward

3. Lotto Soudal

21 GILBERT Philippe

22 FRISON Frederik

23 MAES Nikolas

24 VAN GOETHEM Brian

25 VAN MOER Brent

26 DIBBEN Jonathan

27 WELLENS Tim

4. CCC Team

31 VAN AVERMAET Greg

32 KOCH Jonas

33 SCHÄR Michael

34 TRENTIN Matteo

35 VAN HOECKE Gijs

36 VAN HOOYDONCK Nathan

37 VAN KEIRSBULCK Guillaume

5. AG2R La Mondiale

41 NAESEN Oliver

42 DILLIER Silvan

43 DUVAL Julien

44 GODON Dorian

45 GOUGEARD Alexis

46 NAESEN Lawrence

47 VANDENBERGH Stijn

6. EF Pro Cycling

51 VANMARCKE Sep

52 HOFLAND Moreno

53 KEUKELEIRE Jens

55 OWEN Logan

56 RUTSCH Jonas

57 SCULLY Tom

58 VAN DEN BERG Julius

7. Astana Pro Team

61 DE VREESE Laurens

62 ARANBURU Alex

63 FELLINE Fabio

64 GRUZDEV Dmitriy

65 HOULE Hugo

66 BOARO Manuele

67 GIDICH Yevgeniy

8. Bahrain - McLaren

71 TEUNS Dylan

72 BAUHAUS Phil

73 BOLE Grega

74 COLBRELLI Sonny

75 HAUSSLER Heinrich

76 PIBERNIK Luka

9. BORA - hansgrohe

81 BAŠKA Erik

82 DRUCKER Jempy

83 GAMPER Patrick

84 LAAS Martin

85 PÖSTLBERGER Lukas

86 SCHELLING Ide

87 SCHILLINGER Andreas

10. Cofidis, Solutions Crédits

91 CLAEYS Dimitri

92 ALLEGAERT Piet

93 LEMOINE Cyril

94 MORIN Emmanuel

95 TOUZÉ Damien

96 VANBILSEN Kenneth

97 VERMOTE Julien

11. Groupama - FDJ

101 KÜNG Stefan

102 BRUNEL Alexys

103 DELAGE Mickaël

104 GENIETS Kevin

105 LE GAC Olivier

106 LIENHARD Fabian

107 LUDVIGSSON Tobias

12. Israel Start-Up Nation

112 BIERMANS Jenthe

113 BOIVIN Guillaume

114 POLITT Nils

115 HOLLENSTEIN Reto

116 NEILANDS Krists

117 VAN ASBROECK Tom

13. Mitchelton-Scott

121 AFFINI Edoardo

122 BEWLEY Sam

123 DURBRIDGE Luke

124 EDMONDSON Alex

125 KONYCHEV Alexander

126 SMITH Dion

127 STANNARD Robert

14. Movistar Team

131 ROELANDTS Jürgen

132 CULLAIGH Gabriel

133 HOLLMANN Juri

134 JACOBS Johan

135 JORGENSON Matteo

136 MAS Lluís

137 PRADES Eduard

15. Team INEOS

141 STANNARD Ian

142 DOULL Owain

143 LAWLESS Chris

144 MOSCON Gianni

145 ROWE Luke

146 SWIFT Ben

147 BASSO Leonardo

16. Team Jumbo-Visma

151 TEUNISSEN Mike

152 EENKHOORN Pascal

153 JANSEN Amund Grøndahl

154 VAN AERT Wout

155 LINDEMAN Bert-Jan

156 VAN DER HOORN Taco

157 WYNANTS Maarten

17. NTT Pro Cycling

161 VALGREN Michael

162 GOGL Michael

163 BOASSON HAGEN Edvald

164 JANSE VAN RENSBURG Reinardt

165 STOKBRO Andreas

167 TILLER Rasmus

18. Team Sunweb

171 BENOOT Tiesj

172 ARNDT Nikias

173 DENZ Nico

174 EEKHOFF Nils

175 KRAGH ANDERSEN Søren

176 PEDERSEN Casper

177 SÜTTERLIN Jasha

19. UAE-Team Emirates

181 KRISTOFF Alexander

182 BJERG Mikkel

183 BOHLI Tom

184 COVI Alessandro

185 LAENGEN Vegard Stake

186 MARCATO Marco

187 MOLANO Juan Sebastián

20. Alpecin-Fenix

191 VAN DER POEL Mathieu

192 DE BONDT Dries

193 LEYSEN Senne

194 SBARAGLI Kristian

195 THWAITES Scott

196 VAKOC Petr

197 VERGAERDE Otto

21. Bingoal - Wallonie Bruxelles

201 NOMMELA Aksel

202 SIX Franklin

203 SUTER Joel

204 LIETAER Eliot

205 ROBEET Ludovic

206 TAMINIAUX Lionel

207 PAASSCHENS Mathijs

22. Circus - Wanty Gobert

211 DE GENDT Aimé

212 DEVRIENDT Tom

213 KREDER Wesley

214 VAN MELSEN Kévin

215 VAN POPPEL Boy

216 VAN POPPEL Danny

217 VLIEGEN Loïc

23. Sport Vlaanderen - Baloise

221 CAPIOT Amaury

222 DE WILDE Gilles

223 PLANCKAERT Edward

224 SPRENGERS Thomas

225 VAN ROOY Kenneth

226 BEULLENS Cédric

227 WARLOP Jordi

24. Team Arkéa Samsic

231 JARRIER Benoît

232 LEDANOIS Kévin

233 MCLAY Daniel

234 NOPPE Christophe

235 RUSSO Clément

236 SWIFT Connor

237 WELTEN Bram

25. Team Total Direct Energie

241 TERPSTRA Niki

242 GAUDIN Damien

243 MANZIN Lorrenzo

244 PETIT Adrien

245 SOUPE Geoffrey

246 TURGIS Anthony

247 VAN GESTEL Dries

* Laatste update op 27 februari

Door vml