Dubbel feest bij Deceuninck-QuickStep: Remco Evenepoel pakt eindwinst Ronde van Polen, Ballerini verrast iedereen in massasprint

© Photo News
Remco Evenepoel heeft zich voor de vierde keer op rij tot eindwinnaar van een rittenkoers gekroond. De jongeman uit Schepdaal veroverde zaterdag de gele leiderstrui in de Ronde van Polen en stond die in de slotrit niet meer af. Teammakker Davide Ballerini won de massasprint in de straten van Krakau.
Met Luke Rowe (INEOS), Geoffrey Bouchard (AG2R), Hugo Houle (Astana) en James Whelan (EF Pro Cycling) kleurden vier mannen aanvankelijk de vroege vlucht, maar thuisrijder Przemyslaw Kasperkiewicz kwam uiteindelijk nog aansluiten: vijf mannen zorgden dus voor de vlucht van de dag op een parcours dat aanvankelijk heuvelachtig was, maar in de slotfase vlak bleef.
Op zo’n 60 kilometer van de finish regende het plots aanvallen in het peloton, waarbij Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) en Jos van Emden (Team Jumbo-Visma) de sprong naar de kopgroep maakten. De kopgroep had tegen het peloton echter geen kans en op het lokale parcours - waar 3 rondjes van 4 kilometer werden gereden - werden de leiders binnengehengeld.
Massasprint in Krakau
Een massasprint bleek onvermijdelijk. Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) ging vroeg aan, maar werd nadien overrompeld. Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) leek het te gaan halen, maar in extremis kwam Davide Ballerini er nog overheen: opnieuw feest dus bij Deceuninck-QuickStep, dat na de dramatische val van Fabio Jakobsen in de openingsrit de Ronde van Polen afsluit met twee zeges in de laatste twee ritten.
🇮🇹@ballero_94 of 🇧🇪@deceuninck_qst wins stage 5 of 🇵🇱@Tour_de_Pologne #TDP20 (📺@sport_tvppl) pic.twitter.com/1MjpuQG1CA
— World Cycling Stats (@wcsbike) August 9, 2020
Het werd Deceuninck-QuickStep een dubbel feest, want Remco Evenepoel kwam na zijn straffe solo in de voorlaatste rit niet meer in de problemen en haalde het eindklassement van de Ronde van Polen binnen. Daarmee scoort hij dit seizoen een perfecte vier op vier: eerder won hij al de Ronde van San Juan, de Ronde van de Algarve en de Ronde van Burgos.
Lees ook
Unieke beelden achter de schermen bij Quick-Step: van chaos na val Alaphilippe tot tranen voor Evenepoel (en een verloren weddenschap)
Remco Evenepoel en vriendin Oumi zijn verloofd: “We leven op een wolk”
Remco Evenepoel lanceert speciaal T-shirt voor zege in Luik-Bastenken-Luik: “Er zijn er maar honderd beschikbaar”
Video
Hoofdpunten
13 maatregelen, maar vooral voor middenklasse: deze voorstellen van PS verhogen druk op premier De Croo
LIVE. Belangrijke partijraad bij CD&V: wie volgt Wouter Beke op als Vlaams minister van Welzijn?
“Ze hebben het gevoel dat hun kind vermoord werd”: zwangere vrouw verliest baby in nasleep van banale aanrijding, emoties laaien hoog op in rechtbank
LIVE. Amber Heard neemt opnieuw plaats in de getuigenbank: “Ik dacht dat ik het letterlijk niet zou overleven”
Rapport zet omstreden Ventilusproject nog meer onder hoogspanning: “In dit dossier is het zwart of wit. Je moet kiezen”