Pogacar verliest witte trui én kostbare tijd door val Landa

Tadej Pogacar. — © Photo News
Hij is nog maar 21 en Tour-debutant, maar mediatraining hoef je Tadej Pogacar niet te geven. Na zijn tijdverlies van 1’21”, zei de Sloveen van UAE het volgende: “Het is niet ideaal, maar ik maak me geen zorgen.”
Dat tijdverlies was niet louter zijn fout. Na een val van Mikel Landa, werd hij opgehouden en net toen draaide Ineos de gashendel open. “Ze vielen vlak voor mij. Ik kon er niets aan doen. Ik heb nog geprobeerd om het gat met de eerste waaier dicht te rijden, maar de snelheid voorin lag te hoog. Jammer, maar het tijdverlies bleef gelukkig beperkt tot één minuut”, aldus Pogacar, wiens podiumambities een flinke knauw kregen. Des te spijtiger omdat hij voor aanvang van de rit nog zo blij was dat hij de eerste Tour-week goed had overleefd. Niet dus. Dat gold ook voor Mikel Landa. Volgens de traditie van zijn grote rondes begint de Bask van Bahrain-McLaren aan het hooggebergte met een achterstand na de vlakke etappes. Ook voor hem wordt het podium geen sinecure.
Andere slachtoffers van de valpartij en de overname van Ineos was het duo van Trek-Segafredo, Bauke Mollema en Richie Porte. Ook Esteban Chaves deelde in de malaise. De Colombiaan leek na jaren van miserie helemaal terug, maar zal nu mogen knechten voor ploegmaat en leider Adam Yates. Een zesde slachtoffer was Richard Carapaz. De Giro-winnaar had nochtans de val kunnen ontwijken, maar werd in de slotfase achteruitgeslagen door een lekke band. Pijnlijk, omdat zijn ploeg Ineos tot dan het tempo had geregeld. Meer dan ooit is Bernal er nu de enige kopman.(bvc)
Lees ook
Tim Wellens rijdt volgend jaar in de kleuren van UAE: “Overal waar ik met Pogacar start, offer ik me op”
Tadej lost! Pogacar is duidelijk vermoeid na een slopende Tour en moet passen op de Jaizkibel
Geen Vuelta voor Tadej Pogacar, die zaterdag in San Sebastian wel de strijd aangaat met Wout van Aert en Remco Evenepoel
Video
Hoofdpunten
Zoon van overleden Anne Heche “blijft achter met enorm verdriet”, ook ex Ellen DeGeneres neemt afscheid
Penthouse compleet verwoest na hevige brand
Sterrenchef Danny Horseele proeft 10 keer steak au poivre aan de kust: “De beste pepersaus van de hele kustlijn”
9.500 deelnemers stappen kortere Dodentocht uit, Rode Kruis heeft handen vol door hitte
ROYALS. Spaanse prinses krijgt kritiek op kleding, Harry en Meghan moeten opletten en ‘jonge prins William’ gezocht