Een zaak van 2,3 miljoen euro: waarom Kevin De Bruyne in politieverhoor oog in oog stond met makelaar Patrick De Koster
Eerst naar de politiecel, daarna naar de training met de Rode Duivels. Gisteren was een bewogen dag voor De Bruyne. — © Photo News
Voor het eerst sinds manager Patrick De Koster achter de tralies verdween na een strafklacht van Kevin De Bruyne zijn beiden in dezelfde ruimte geweest. De gerechtelijke politie organiseerde een confrontatie om meer te weten over mogelijke onregelmatige betalingen bij de transfer van De Bruyne van Chelsea naar Wolfsburg in 2013. Op een transfersom van 23 miljoen euro zou er 2,3 miljoen aan commissie zijn uitbetaald.
Kevin De Bruyne moet er de meest bewogen week uit zijn carrière op hebben zitten. Zaterdag werd hij voor de derde keer vader, zondag stond hij al op het trainingsveld in Tubeke met de nationale ploeg, gisteren bracht hij door in de lokalen van de gerechtelijke politie in Brussel, om er geconfronteerd te worden met zijn makelaar Patrick De Koster. Vanavond moet hij in het Koning Boudewijnstadion in de basis starten tegen IJsland.
Patrick De Koster en Kevin De Bruyne in betere tijden. — © rr
Het waren de advocaten van De Koster die hadden aangedrongen op een confrontatie. De makelaar kon niet geloven dat De Bruyne met zijn klacht had gewild dat hij achter de tralies belandde. Hij had op mededogen gehoopt van de speler die hij al begeleidt van toen hij nog een jonge belofte bij Genk was. Indien hij hem geboeid in een politiekantoor zag zitten, zou hij mogelijk andere taal aanslaan.
Onregelmatige betalingen
Maar uiteindelijk was het de gerechtelijke politie zelf die de confrontatie had georganiseerd. De speurders willen meer te weten komen over de transfer die De Bruyne van Chelsea naar Wolfsburg maakte, in december 2013. Bij die transfer, die De Bruynes carrière definitief op de rails zette, zou er mogelijk sprake zijn geweest van onregelmatige betalingen via Liechtenstein. Op het transferbedrag van 23 miljoen euro zou er voor 2,3 miljoen euro aan commissiebedragen zijn uitgekeerd.
De vraag die de speurders beantwoord willen zien, is wie het geld ontving en of er belastingen op werden betaald. Patrick De Koster had als makelaar van De Bruyne recht op een commissie. Maar ook Didier Frenay, die als makelaar de contacten in Duitsland had, zou een deel van de som hebben ontvangen.
De verschillende partijen wilden na afloop geen commentaar kwijt over de inhoud van de confrontatie. Vrijdag behandelt de kamer van inbeschuldigingstelling het beroep dat de advocaten Van De Koster tegen zijn hechtenis hebben ingesteld.
LEES OOK (N+). Jacht in Monaco en villa in Senegal dankzij transfers zoals Dimata: de verdachte financiële constructies van Frenay, De Koster en Devroe
Beste van Plus
Lees ook
Kevin De Bruyne trekt bloedvorm van bij Rode Duivels door met doelpunt en assist voor winnend Manchester City
De ene topaffiche na de andere en dan ook nog eens een clash tussen Rode Duivels: vijf matchen die u niet mag missen dit weekend
Uitblinker Kevin De Bruyne deelt prikje uit naar Martinez: “Als de spelers op de juiste plaats staan, komt de kwaliteit naar boven”
REACTIES. Kevin De Bruyne kan opnieuw glimlachen: “Goed om te zien dat we zo goed kunnen spelen, het was een leuke match”
Video
Hoofdpunten
Meisje (3) in levensgevaar naar ziekenhuis na incident in Brasschaat, omstandigheden enorm onduidelijk
Minstens 50 tornado’s raasden in 24 uur tijd over de VS: al zeker 21 doden, honderden gewonden en gigantisch veel schade
Hij tekende een paar cijfertjes bij op de cheque en kwam buiten met 77 miljoen frank in cash: zelden werd iemand zo beetgenomen op 1 april
Wat een stunt: Mike De Decker verkoopt wereldkampioen Michael Smith een pandoering op International Darts Open
De winnaar van ‘Big brother’ is bekend: Bart mag geldpot mee naar huis nemen