Stoelendans bij wielercommentatoren: waarom plots niet alleen Renaat Schotte verslag doet van de Vuelta

© Marc Herremans - Corelio
Wie de voorbije dagen de Ronde van Spanje volgde bij Sporza, merkte het wellicht ook: zowel Michel Wuyts (63), Ruben Van Gucht (34) als Renaat Schotte (52) gaven beurtelings commentaar bij de ritten. En dat terwijl normaal gezien enkel Schotte de Vuelta voor zijn rekening neemt.
“Dat ligt aan de drukke wielerkalender”, legt VRT-woordvoerder Hans Van Goethem uit. “Doorgaans brengt Renaat inderdaad als enige verslag uit van de Vuelta. Maar omdat corona het hele schema heeft omgegooid, is het improviseren. Tot halfweg vorige week volgde Renaat ook de Giro in Italië, dus vielen Michel en Ruben even in. Zij verdeelden onderling de eerste ritten. Sinds zaterdag zit Renaat vast op post.” Hij krijgt het gezelschap van co-analist José De Cauwer, die samen met Wuyts ook al de Tour en de ‘najaarsklassiekers’ voor zijn rekening nam. Als alles goed verloopt, komt de Vuelta op 8 november aan in Madrid.(dvg)
Lees ook
Video
Meer showbizz
“Ik mis het, maar ben niet jaloers. Het eet je helemaal op”: experts over nieuwe actuatalkshow van Gert Verhulst
Enkele maanden na breuk met Shakira heeft Gerard Piqué al nieuwe vriendin
De ruzie in een privéjet die leidde tot het einde van ‘Brangelina’: “Je kind ziet eruit als een f*cking Columbine kid ”
Marijn ‘Boma’ Devalck snapt niet waarom “slechtste afleveringen” van F.C. De Kampioenen plots worden heruitgezonden: “We verloren toen veel kijkers”
Zus van Anouk Matton al drie weken in het ziekenhuis: “Het is heel ernstig”