Christophe Vekeman wint boekenprijs Sabam: “Niet gewend om in de prijzen te vallen”

© Alexander Meeus
Met zijn boek Cruise is Christophe Vekeman uitgeroepen tot beste literaire auteur van 2019 in de Sabam for Culture-award. Voor de auteur die in Gent woont, hangt daar een prijs van 5.000 euro aan vast. “Ik ben niet gewend om in de prijzen te vallen. Dat maakt deze erkenning des te fijner.”
Vier titels kwamen in aanmerking voor de Sabam for Culture-prijs. De keuze van de driekoppige jury viel op Christophe Vekeman. “Duidelijk een jury met een uitgelezen smaak”, reageert de auteur. “Ik ben verguld.”
Vekeman is geen veelwinnaar. “Ik ben niet gewend om in de prijzen te vallen. Dat maakt deze erkenning des te fijner.” Aan de award hangt een geldprijs van 5.000 euro vast. De uitreiking op de Boekenbeurs, een jaarlijkse traditie, ziet de auteur wel in het water vallen door de coronacrisis.
“Die ambiance mis ik”, zegt Vekeman. “De optredens, de lezingen, het contact met mensen; het valt allemaal weg.” De lockdown in het voorjaar had voor de schrijver alvast één positief neveneffect. Hij schreef in die periode zijn boek Carwash, dat in mei 2012 verschijnt. “Ik ga zeker niet klagen. Veel mensen hebben het dezer dagen slechter.”
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Brandon (25) komt om terwijl hij zijn hondje probeert te redden: “Waren we hier maar nooit aan begonnen”
Fiere Dries Mertens neemt zoontje mee op het veld, fans scanderen massaal zijn naam
“We liggen ’s nachts te daveren in ons bed, het is hier de hel”: bewoners zijn overlast door verkeer beu
Voorzitter Bart Verhaeghe sneert naar de concurrentie: “Club Brugge is een machine en die bouw je niet door een sportief directeur te kopen”
Absurde situatie in de zorgsector: “Wie voltijds wil werken, mag dat vaak niet”
Meest gelezen
Sportnieuws uit Gent
Meer nieuws uit Gent
Er wordt gezwommen in de Blaarmeersen, ook al mag dat nog niet: “Redders vroeger laten komen is niet zo evident”
120.000 euro voor herbruikbare bekers op de Gentse Feesten, maar het systeem moet wel makkelijker
Jongeman (25) overleden nadat hij hond wou redden in Gentse Ringvaart
Terug in de tijd: ridders en jonkvrouwen brengen de middeleeuwen tot leven
Duizenden lopers nemen de stad in: “Prachtig uitzicht vanop de fly-over”
Dimitri (22) roeit 12 uur door: “In Oekraïne zal het slecht gevoel veel langer duren dan bij mij”
Entere de kampioen, Boucetta de winnaar
Positief rapport voor Tuur Dens en Jules Hesters
Nieuw buurtparkje feestelijk geopend: “Nu is het jullie plek”
Deze wijk heeft voortaan ‘buurtbootjes’ en dat werd feestelijk gevierd
Wc-rol krijgt nieuwe plaats na nachtelijke rit
Graffiti een mannenwereld? Acht vrouwelijke artiesten bewijzen leerlingen het tegendeel
Anderstalige jongeren geven je kamerplanten een nieuw leven via hun ‘plantenasiel’
Maxim runt twee sneakerwinkels en heeft zelf 100 paar: “Veel gastjes jonger dan 12 jaar betalen 250 euro voor hun sneakers”
Eindelijk terug een ‘Grand Café’ onder Stadshal: “Hebben beste wijnkaart van Gent”