KV Oostende wint slag tegen makelaars De Koster en Frenay: alle geld weer vrij
© Photo News
KV Oostende beschikt weer over al zijn financiële middelen. Tot voor kort lieten makelaars Didier Frenay en Patrick De Koster nog een rekening blokkeren met daarop 2,4 miljoen euro omdat de kustclub bepaalde “dubieuze” makelaarsvergoedingen weigert te betalen. De beslagrechter in Brugge oordeelde nu dat die blokkering niet legitiem is.
Oostende staat niet op het punt om failliet te gaan en het dispuut draait niet om 2,4 miljoen, maar om 2 miljoen euro. Het geld moet onmiddellijk worden vrijgegeven. Net zoals eerder werd beslist dat ook het tv-geld dat door dezelfde managers was geblokkeerd, moest vrijgegeven worden. Bovendien moeten De Koster en Frenay 20.000 euro schadevergoeding betalen aan KVO omdat ze misbruik maakten van hun recht op blokkering.
Het BAS buigt zich nu over de vraag of KVO de “dubieuze” facturen effectief moet betalen, maar KVO Oostende legde ondertussen een klacht neer met burgerlijke partijstelling bij de onderzoeksrechter in Brugge wegens “valse facturen”. Dat dossier werd onlangs overgenomen door het federaal parket om toe te voegen aan de onderzoeken die lopen tegen De Koster en Frenay omtrent de transfers van Dimata en De Bruyne. In principe moet het BAS de zaak uitstellen tot er een uitspraak is van de strafrechter. (jug)
Beste van Plus
Lees ook
KV Oostende te koop voor symbolische euro? Chinese eigenaars van Wolverhampton tonen interesse om club over te nemen
Alle Oostendse ogen (en hoop) op Maxime D’Arpino: “Hij kan een sleutelfactor worden”
Westerlo wint op een diefje bij moedig KV Oostende dankzij afgeweken schot in blessuretijd
Wintertransfer Matej Rodin geeft KV Oostende weer hoop: “Twee thuiswedstrijden op een rij, dat is ons grootste voordeel tegenover de concurrentie”
Video
Hoofdpunten
Man rijdt met wagen in op mensen aan luchthaven Keulen-Bonn, meerdere lichtgewonden
Zornik-zanger Koen Buyse over plotse dood van zijn zus: “We staan machteloos in het leven”
Zonder broek de straat op: opvallende nieuwe trend gespot bij luxemodehuizen én wereldsterren
Ruud Vormer (34) door politierechtbank na nog geen minuut vrijgesproken: “Geen enkel bewijs voor”
Dan toch geen Legoland in België, bedrijf voert plannen af: “Teleurstelling”