Sp.a dient klacht in tegen 100.000 euro provinciale subsidies voor WK wielrennen Leuven

Louis Tobback. — © hsb
Oppositiepartij sp.a gaat een klacht indienen over de 100.000 euro aan subsidies die de organisatie van het WK wielrennen in Leuven van het Vlaams-Brabantse provinciebestuur zal ontvangen. Dat zeiden fractievoorzitter Marc Florquin en sp.a-boegbeeld Louis Tobback dinsdag tijdens de provincieraad.
Bovenop de subsidies die de organisatie van het WK wielrennen van de Vlaamse regering en de stad Leuven krijgt, wordt ook een som geld voorzien door het provinciebestuur van Vlaams-Brabant. Het gaat om 100.000 euro, maar oppositiepartijen Groen, sp.a en ook Vlaams Belang waren tijdens de provincieraad erg kritisch over die subsidies.
Tobback en Florquin deelden zelfs mee dat ze een klacht zouden indienen bij Vlaams minister van Binnenlands Bestuur Bart Somers (Open Vld). “In 2018 heeft de N-VA-fractie klacht ingediend toen wij met sp.a 78.000 euro subsidies aan 21 sportorganisaties wouden geven. Toenmalig minister Liesbeth Homans heeft die klacht toen aanvaard, omdat subsidies voor sport volgens haar niet door een provincie gegeven mogen worden. Maar nu doet het bestuur natuurlijk exact hetzelfde door 100.000 euro aan de WK-organisatie te geven.”
VIP-gebeuren
De deputatie verdedigde zich met het argument dat het evenement om beleving gaat, en het aantrekkelijk maken van de provincie, en dat daarom wel subsidies gegeven mogen worden. “En ook voor de horeca en het toerisme is dit evenement erg belangrijk. De economische return is onvoorstelbaar”, zei gedeputeerde Ann Schevenels. Tobback is echter erg scherp. “Voor alle duidelijkheid: wij zijn zeker erg tevreden dat het WK naar Leuven komt, maar die 100.000 euro aan subsidies gaan het verschil in aantrekkingskracht van de provincie natuurlijk niet maken. De deputatie koopt zich gewoon in in het VIP-gebeuren.”
Lees ook
Remco Evenepoel nu ook ambitieus voor de wegrit: “Misschien kan ik zondag nog eens een tijdrit rijden”
Tom Dumoulin krijgt kans op laatste kunstje voor hij ermee kapt als profrenner: “Hij weet precies wat erbij komt kijken”
Wout van Aert past mogelijk voor WK tijdrijden in Australië: “De conclusie na vorig jaar is dat ik misschien een keuze moet maken”
Video
Hoofdpunten
Liegen, bedriegen, verzwijgen, verdraaien, repeat: hoe het premierschap van Boris Johnson voortdurend getekend werd door schandalen
Van seksschandalen over Partygate tot de Owen Patterson-affaire: de schandalen waarin Johnson verwikkeld raakte op een rij
“Het is daarom dat Johnson nu zijn biezen zal moeten pakken: louter de kille berekening dat hij kwijt is geraakt wat hem nuttig maakte”
Al 53 vertrekkers in Britse regering: zij stapten al op, zij blijven op post
Experts waarschuwen voor economische storm, maar hoe hard zullen we die voelen? “De mensen leren weer de échte betekenis van bibbergeld”