Kris Peeters neemt afscheid van de politiek: “Ik heb niet het gevoel dat ik een tragisch figuur ben”
© Het Nieuwsblad
“Ik heb 15 jaar aan de top van de Belgische politiek meegedraaid. Ik heb niet het gevoel dat ik een tragisch figuur ben.” Dat zegt CD&V-boegbeeld Kris Peeters in een afscheidsinterview met De Tijd.
2021 is het jaar waarin Kris Peeters de politiek vaarwel zegt. Hij ruilt zijn zitje in het Europese Parlement voor het vicevoorzitterschap van de Europese Investeringsbank. In een interview met De Tijd blikt hij terug op zijn carrière.
Hij noemt het een ‘grote eer’ om door zijn partij te zijn voorgedragen bij de bank in kwestie. Van een tragische ‘fin de carrière’ kan evenwel geen sprake zijn. Hij geeft toe dat hij het premierschap aan zijn neus zag voorbijgaan, maar dat weegt volgens Peeters niet op tegen zijn andere verwezenlijkingen. “Maar ik heb 15 jaar aan de top van de Belgische politiek meegedraaid. Ik heb niet het gevoel dat ik een tragisch figuur ben.”
Zelfs om zijn Antwerps avontuur - toen Peeters een worp deed naar het Schoon Verdiep - is hij niet wrokkig. Wel geeft hij toe dat het een ‘uphill battle’ was die hij niet kon winnen. “Achteraf heb ik me de bedenking gemaakt of dat met voorbedachten rade is gebeurd. Bon, ik heb dat met volle verstand zelf beslist. Ik ga dus niet zeggen dat ik erin ben geluisd.”
(red)
Lees ook
Hoe de romance tussen N-VA en CD&V na 20 jaar eindigt in een bittere breuk: “Zij heeft een vechtersmentaliteit binnengebracht”
“Hij mag het vergeten na die dronken vertoning”: in N-VA-coulissen strijden troonopvolgers met elkaar
In 2024, tien jaar na sluiting Ford, is Genkse site volgebouwd
Opnieuw 250 miljoen euro vrijgemaakt voor Oosterweelwerken
Video
Hoofdpunten
ONZE PUNTEN. België ontdekt enkele nieuwe combinaties bij Rode Duivels, voorin én achterin
REACTIES. Romelu Lukaku is tevreden over nieuwe start, Dodi Lukebakio glundert na twee assists: “Dit is nog maar het begin”
“Romelu Lukaku neemt de nieuwe Rode Duivels bij de hand”
Frankrijk vernedert Nederland dankzij duo Mbappé-Griezmann, Oostenrijk aan kop in groep van de Belgen
Oefeninterland van Jonge Duivels overschaduwd door donkerrode kaart na aanslag op Largie Ramazani
Beste van Plus
Zangeres barst zelf in tranen uit nadat ze elke noot mist bij Engels volkslied: “Ik wilde niet respectloos zijn”
Rechtop lopende gorilla slaat iedereen met verstomming: “De laatste stap voor ze de boel overnemen”
Man laat “lelijkste foto van zijn vriendin” op been tatoeëren en gaat viraal
Geruchten over scheiding prins Albert en prinses Charlene steken opnieuw de kop op, paleis van Monaco ontkent