Nicki Minaj koopt rechtszaak ‘gestolen sample’ af

© AFP
De Amerikaanse rapster Nicki Minaj (38) en de Amerikaanse singer-songwriter Tracy Chapman (56) hebben hun strijdbijl begraven. Twee jaar geleden stapte Chapman naar de rechtbank, omdat de rapster een sample van haar heeft gebruikt, zonder haar toestemming. De twee hebben nu een minnelijke schikking getroffen. Dat meldt de Amerikaanse showbizzsite The Hollywood Reporter.
450.000 dollar heeft Minaj neergeteld voor een sample van Chapmans Baby can I hold you, zo’n 367.000 euro. Ze had het gebruikt voor haar lied Sorry, een nummer dat nooit officieel is uitgekomen. Aanvankelijk had ze toestemming gevraagd, maar Chapman had dat afgewezen. Daarop zag de rapster ervan af om het nummer op het album Queen te zetten, maar lekte het alsnog aan een radiostation. Waarna Chapman in oktober 2018 naar de rechter stapte. Met de minnelijke schikking is een rechtszaak later dit jaar van de baan. (eadp)
Lees ook
Video
Meer showbizz
Kooivechtster op wereldniveau, model op Onlyfans en leerkracht: Luk Wyns maakt documentaire over Cindy ‘Battlecat’ Dandois
‘Tien om te blijven zien’: na groot succes keert programma volgend jaar terug
Onze chef media keek naar ‘Chasing beauty’ op Streamz: “Het spook van de Kardashians” **
Ook Oekraïense vluchtelinge wil ‘Homo universalis’ worden: programma breekt voor het eerst ook los uit ‘Iedereen beroemd’
Miss België Chayenne van Aarle lanceert eerste single ‘#Selfmade’: “Je hoeft niet fake te doen om geaccepteerd te worden”