Amerikaanse marine vuurt waarschuwingsschoten af naar Iraanse boten

Archiefbeeld speedboot van Iraanse Revolutionaire Garde. — © ISOPIX
De Amerikaanse marine heeft maandag waarschuwingsschoten afgevuurd nadat drie boten van de Iraanse kustwacht in de Perzische Golf te dicht bij twee Amerikaanse schepen waren genaderd. Dat heeft het Amerikaanse leger dinsdag gemeld.
Het incident vond maandagavond om 20.00 uur lokale tijd plaats. Drie speedboten van de kustwacht van de Revolutionaire Garde naderden tot 70 meter van het militaire patrouilleschip USS Firebolt en een boot van de Amerikaanse kustwacht, zo meldde woordvoerster Rebecca Rebarich van de vijfde vloot in Bahrein.
Ondanks verscheidene waarschuwingen via radioverbindingen en megafoons zetten de Iraanse boten hun manoeuvres voort, aldus de woordvoerster. Pas na het afvuren van waarschuwingsschoten vertrokken de boten.
Tweede incident
Het gaat om het tweede incident tussen de US Navy en Iraanse boten sinds het begin van het jaar. Het is de eerste keer sinds 2017 dat de Amerikaanse marine daarbij waarschuwingsschoten lost.
In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen vinden momenteel internationale onderhandelingen plaats over de heraansluiting van de Verenigde Staten bij het akkoord over het Iraanse nucleaire programma. Onder de vorige president Donald Trump waren de VS uit het akkoord gestapt.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Belg (22) wordt verdacht van gruwelmoord op Britse student in Amsterdam
Waarom het zo lang duurde om het extreemrechtse Frontnacht te annuleren
Boris Johnson ligt nog maar eens onder vuur: de lame duck gaat al voor tweede keer op twee weken op vakantie terwijl Britten kreunen onder hoge energieprijzen
Mensen met zwembad of jacuzzi meer laten betalen voor water: een goed idee? “Het verbruik zou alleszins fors dalen”
Nog nooit betaalden we zoveel voor gas en elektriciteit