Moet veldrijder Thijs Aerts vingerkootje laten amputeren?
© BELGA
Veldrijder Thijs Aerts staat zondag aan de start van de GP Vermarc, zijn eerste wegwedstrijd van het seizoen. Toch is de kans reëel dat de renner van Baloise Trek Lions één van de komende weken een vingerkootje van de wijsvinger van zijn linkerhand moet laten amputeren.
Dat vertelde teammanager Sven Nys gisteren tijdens de rechtstreekse uitzending van het Circuit de Wallonie, een wedstrijd gewonnen door de Fransman Christophe Laporte. “Dit is nog het gevolg van een val van Thijs net voor de kampioenschappen in het veld”, verduidelijkte Nys. “Bij een ongeval op training - hij botste met een tegenligger - geraakte de vinger van Thijs geplet met een verbrijzeld vingerkootje als pijnlijk gevolg. Er werd geopteerd om een pin te steken in een poging om het vingerkootje te redden.”
Dat leek ook te lukken maar de pijn blijft een constante. “Thijs kan zijn trainingen afwerken, was er op stage in Mallorca ook bij en is conditioneel in orde. Maar je ziet dat hij die vinger mijdt omdat de pijn blijft zeuren. We vrezen dat een amputatie van het vingerkootje de enige mogelijkheid zal zijn om pijnvrij te koersen. Het zal zijn verdere carrière niet in het gedrang brengen.”
Waar en wanneer de ingreep zal worden uitgevoerd, als het al zo ver komt, is niet duidelijk. Thijs Aerts is een voormalig wereldkampioen veldrijden bij de junioren en de jongere broer van Toon Aerts.(gvdl)
Beste van Plus
Lees ook
Van een opvallende timing gesproken: Thijs Aerts tekent bij Intermarché-Wanty-Gobert op dag dat broer Toon nieuwe klap moet verwerken
Thijs Aerts beleefde moeilijke week na positieve dopingtest van zijn broer: “Iedereen die Toon kent weet dat hij zo niet is”
Lars van der Haar kan op nieuwjaarsdag dan toch aantreden in Baal: Europese kampioen is hersteld van knieblessure
Moet veldrijder Thijs Aerts vingerkootje laten amputeren?
Video
Hoofdpunten
Man (22) schopte vriendin zo hard dat ze hartstilstand kreeg en hersenschade opliep: “Ze kreeg meer slagen dan eten”
BV Hotspot. Enkel maar stralende outfits op gouden loper van Kastaars, Celine Van Ouytsel geniet van dagje wellness
Na tragisch ongeval van Imane (25) aan Zenne: wat als het lichaam van dierbare niet gevonden wordt?
Politie bezig met nieuwe grote zoekactie in flatgebouw waar vrijdag romp van vrouw werd gevonden in koffer
LIVE DEADLINE DAY. Lukebakio gelinkt aan PSG, overgang Balanta van Club Brugge naar Schalke 04 is rond