Honda boekt winst in eerste kwartaal en stelt verwachtingen naar boven bij

 ©  AP

Bron: BELGA

De Japanse autoconstructeur Honda heeft in het afgelopen eerste kwartaal van zijn boekjaar een winst van 222,5 miljard yen (1,7 miljard euro) laten optekenen. Honda verhoogde de winstprognoses voor het volledige boekjaar ook met 80 miljard yen tot 670 miljard yen. Qua bedrijfswinst trekt de autoconstructeur de verwachting op met 120 miljard yen tot 780 miljard yen.

Ook de vooruitzichten voor de jaaromzet werden naar boven bijgesteld van 15.200 naar 15.450 miljard yen.

Vorig jaar noteerde Honda voor het eerste kwartaal nog een verlies van 80,87 miljard yen (625 miljoen euro). De geconsolideerde bedrijfswinst in het eerste kwartaal bedroeg dit jaar 243,2 miljard yen, vergeleken met een verlies van 113,69 miljard yen een jaar eerder.

De geconsolideerde inkomsten stegen met 68,7 procent tot 3,58 biljoen yen, tegenover 2,12 biljoen yen vorig jaar. Dat is voornamelijk te danken aan hogere verkoopsinkomsten in alle bedrijfsactiviteiten.

Aangeboden door onze partners