Aantal werkende studenten zo goed als opnieuw op niveau van voor coronacrisis

Themabeeld — © Shutterstock
Het aantal werkende studenten zit grosso modo weer op het niveau van voor de coronapandemie, maar het gemiddeld aantal gepresteerde uren ligt wel nog aan de lage kant. Dat blijkt woensdag uit een analyse van HR-bedrijf Randstad Group.
Afgelopen paasvakantie konden we al een stevig herstel vaststellen. Er waren toen meer dan tweemaal zoveel studenten aan de slag tegenover de catastrofale paasweken vorig jaar. Dat herstel heeft zich nu ook in de eerste maand van de zomervakantie doorgezet, stelt Randstad vast.
De cijfers voor juli tonen dus een tweeledig verhaal. Zo zit het aantal werkende studenten opnieuw ei zo na op hetzelfde peil van het recordjaar 2019 (-1 procent). Ten opzichte van juli vorig jaar gaat het om een flinke stijging met 21 procent. Daartegenover staat dan weer dat het aantal gepresteerde uren nog steeds een daling vertoont in vergelijking met 2019. “Concreet: de studenten die aan het werk waren in juli, presteerden met 21 uur per individu gemiddeld een half uur meer ten opzichte van 2020 (20,5 uur) en 2 uur minder dan in 2019 (23 uur)”, klinkt het.
Dat het herstel op het vlak van het aantal uren iets trager gaat, is volgens de onderzoekers voornamelijk te wijten aan het feit dat nog niet alle sectoren die traditioneel veel studenten tewerkstellen al op volle toeren draaien. Het gaat dan bijvoorbeeld om de pretparken, de evenementensector en de horeca. Bovendien gooide naast de coronacrisis ook het slechte weer in juli roet in het eten. “Want hoe mooier het weer, hoe meer studenten aan zee worden ingezet”, besluit Wim Van der Linden, woordvoerder bij Randstad Group.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Ambulancier neergestoken in Charleroi omdat ambulance weg blokkeert: “Hij zei ‘Ga weg, klootzak’”
China noemt hen “studenten”, maar ze worden vervolgd en opgesloten: gehackte documenten tonen schokkende behandeling van Oeigoeren in strafkampen
Ze zei niet zo veel, maar áls ze sprak, stal ze de show: afscheid van de bekendste mémé van Vlaanderen
Meteen raak: Remco Evenepoel sprint iedereen uit het wiel voor ritzege en leiderstrui in de Ronde van Noorwegen
Burgemeester pakt jongerenoverlast aan met samenscholingsverbod, veel bijval is er niet: “Dit lost het onderliggende probleem niet op”