Voor het eerst in een jaar minder werklozen in Brussel
Themabeeld — © MARC HERREMANS - MEDIAHUIS
Het aantal werklozen in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest is in augustus licht gedaald tegenover een jaar eerder, de eerste afname sinds juli 2020. Dat bleek donderdag uit cijfers van het Brusselse arbeidsbemiddelingsbureau Actiris.
Het Brussels gewest telde eind augustus 90.863 werkzoekenden. Dat waren er 64, of 0,1 procent, minder dan in augustus 2020. De werkloosheidsgraad kwam uit op 15,8 procent, tegen 16 procent een jaar eerder.
De groep van jongere werkzoekenden (onder 25 jaar) werd meer dan 10 procent kleiner op een jaar tijd. In augustus waren ze nog met 8.618. De Brusselse jongerenwerkloosheidsgraad staat op 22,3 procent. De -25-jarigen maken 9 procent uit van alle werkzoekenden, 28 procent is ouder dan 50 jaar, aldus Actiris. En bijna de helft (47 procent) van de werkzoekenden is al minstens twee jaar op zoek naar een job.
Actiris kreeg in augustus 4.986 vacatures, dubbel zoveel als in augustus 2020. “Een bijzonder bemoedigend cijfer”, aldus Actiris, omdat het wijst op een economisch herstel. Maar de Brusselse arbeidsbemiddelaar nuanceert de stijging ook meteen: ze is grotendeels het gevolg van een betere registratie van de vacatures (voornamelijk voor interimbanen).
De Waalse arbeidsbemiddelingsdienst Forem meldde donderdag dat in Wallonië het aantal werklozen in augustus voor de zesde maand op rij is gedaald, vergeleken met een jaar eerder. Er waren in augustus 211.653 niet-werkende werkzoekenden in Wallonië; de werkloosheidsgraad bedroeg 13,2 procent.
Lees ook
4.000 vacatures in Ajuinenstad raken maar niet ingevuld: “Elk initiatief om lokale jobs in de schijnwerpers te zetten is welkom”
Belgische vrouw die op Tenerife uitkering opstrijkt is niet alleen: ook deze ‘werklozen’ sjoemelden erop los
Evenveel werklozen als vacatures, dus trekt Economisch Huis naar ontmoetingscentra om werklozen bij te staan
Aantal werklozen in Vlaanderen stijgt voor vierde maand op rij
Video
Hoofdpunten
Zestigplussers kiezen al sneller voor nieuw huurappartement, en daar zijn goede redenen voor
Belg blijft gaspedaal te diep induwen: acht op tien rijden te snel in zone 30, en op snelwegen neemt aantal hardrijders zelfs nog toe
Wie is de steenrijke barones die op straat werd doodgeschoten door haar stiefzoon?
Politie moet zwaantjes uit uithoeken van het land optrommelen voor terreurproces door personeelstekort: “Triestig”
Naar haar ontslag is actrice Hilde Van Haesendonk toch even te zien in ‘Familie’ als Jenny
Beste van Plus
Koppel betrapt slapende vrouw achter stuur terwijl haar Tesla op snelweg rijdt: “Duurde twee minuten om haar wakker te maken”
Schokkend: motorrijder in de lucht geslingerd nadat roekeloze automobilist voor hem bocht maakte
Werknemer gebruikt drinkwatertank voor duizenden inwoners stiekem als toilet: “Walgelijk”
Nederlands nieuwsprogramma biedt excuses aan voor foto’s van Auschwitz tijdens segment over spoor