VRT-journalist Riadh Bahri aangevallen omdat hij homo is: “Een typische ochtend in Brussel”

VRT-journalist en luchtvaartspecialist Riadh Bahri (33) is vrijdagochtend aangevallen op straat. Bahri werd uitgescholden voor “vuile homo” en kreeg daarna klappen en schoppen.
“Hond uitlaten. Man vraagt de weg. Ik ben zo vriendelijk en naïef om te antwoorden. Klap krijgen. Schop krijgen. Ketting afgerukt en gestolen. Vuile homo horen. Beetje huilen in de straat. Boos zijn. En alweer moedeloos. Typische ochtend in Brussel. #TGIF ofzoiets zeker”, schrijft Riadh Bahri op zijn Twitterprofiel.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Het is niet de eerste keer dat Bahri iets dergelijks overkomt. In eerdere interviews vertelde hij al dat hij “alles al had meegemaakt, van spuwen tot achtervolgingen.”
Op sociale media krijgt de journalist veel steun. Hij tweette nog een korte update: “Ik heb geen zichtbare verwondingen. Pijn op de borstkas na een paar rake klappen, en schoppen. Wel diep onder de indruk nu. Dat vooral. En eigenlijk heel droef.”
Politie opent onderzoek
De Brusselse politie heeft een onderzoek geopend naar de feiten, meldt politiewoordvoerster Ilse Van de keere. De Brusselse politie kwam na de feiten ter plaatse en voerde nog een buurtonderzoek uit, op zoek naar eventuele getuigen. Ook de beelden van bewakingscamera’s in de omgeving zullen onderzocht worden.
Volgens Van de keere stappen mensen die het slachtoffer zijn geweest van een homofobe agressie niet altijd naar de politie. “Nochtans kunnen ze een klacht indienen bij ons op het commissariaat, of via police-on-web”, zegt de woordvoerster. “We hebben ook een specifiek meldpunt op onze website, polbru.be, en ze kunnen ook terecht bij het Rainbow House.”
Lees ook
Video
Meer showbizz
Roméo Elvis stelt ‘Tout peut arriver’ voor, twee jaar na beschuldiging seksueel ongepast gedrag: “Een te groot ego, te veel zelfvertrouwen en een gebrek aan respect, dat was mijn probleem”
Nathalie Meskens bezingt op debuutsingle liefde voor haar lief: “Over hoe hij mij op één avond veroverde. En ik strontverliefd werd”
Twee eerste kandidaten voor ‘De allerslimste mens’ bekend: Liesbeth Van Impe en Olga Leyers strijden mee om de titel
Béa & Bart vinden tóch huisje voor Bianca in ‘Blind Gekocht’: zelfs de televisieploeg helpt mee
Onze chef media keek naar ‘Meneer Vanneste’ op Eén: “Voorlopig geen kus van de juf”