Filippo Ganna leidt Italië naar nieuwe wereldtitel in ploegenachtervolging

© ISOPIX
Italië kroonde zich op het WK baanwielrennen in Roubaix tot wereldkampioen in de ploegenachtervolging.
Simone Consonni, Liam Bertazzo, Jonathan Milan en een ontketende Filippo Ganna reden in de finale tegen Frankrijk de 4 km in 3:47.192. Groot-Brittannië (met Ethan Hayter en Deceuninck-Quick-Step-aanwinst Ethan Vernon) versloeg Denemarken in de strijd om het brons. Italië pakte vorig zomer al goud op de Olympische Spelen in Tokio. Ganna kan vrijdag ook goud pakken in de individuele achtervolging.
Bij de vrouwen was het goud voor Duitsland. Ze klopten in de finale Italië. Groot-Brittannië pakte brons.
In de keirin bij de mannen was het opnieuw één en twee voor Nederland. Harrie Lavreysen pakte de regenboogtrui voor eeuwige rivaal Jeffrey Hoogland. Net als op de Olympische Spelen deze zomer.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Lees ook
Van buiten tijd in 2018 naar outsider zondag: Filippo ‘Top’ Ganna troefde als belofte Belgische favoriet al af in Parijs-Roubaix
INEOS Grenadiers rekenen op Filippo Ganna (en sterk blok), Tom Pidcock start niet in Parijs-Roubaix
Filippo Ganna bereidt zich met intervallen aan zestig kilometer per uur op de piste voor op Parijs-Roubaix
Video
Hoofdpunten
“Ze hebben het gevoel dat hun kind vermoord werd”: zwangere vrouw verliest baby in nasleep van banale aanrijding, emoties laaien hoog op in rechtbank
LIVE. Belangrijke partijraad bij CD&V: wie volgt Wouter Beke op als Vlaams minister van Welzijn?
Dure ‘wraakvakantie’ moet twee jaar corona goedmaken: “Mensen willen alle remmen losgooien”
Man (59) en vrouw (68) overleden na aanrijding door bestelwagen van PostNL: “Wagen kwam vanzelf in beweging”
Rapport zet omstreden Ventilusproject nog meer onder hoogspanning: “In dit dossier is het zwart of wit. Je moet kiezen”