Minister van Buitenlandse Zaken Sophie Wilmès brengt eerbetoon aan vermoorde Belgische para’s in Rwanda
© BELGA
Minister van Buitenlanse Zaken Sophie Wilmès heeft woensdag Kamp Kigali in Rwanda bezocht, waar in 1994 tien Belgische VN-blauwhelmen werden vermoord. Wilmès is de vijfde Belgische minister die de plaats van onheil bezoekt. Ze bracht er een eerbetoon aan de slachtoffers.
Wilmès kreeg dinsdag uitleg over de omstandigheden waarin de Belgische paracommando’s om het leven kwamen van kolonel Didier Calment. Die tien para’s stonden in voor de beveiliging van de Rwandese eerste minister Agathe Uwilingiyimana en werden op een gegeven moment omcirkeld door de Forces Armées Rwandaises (FAR). Die brachten hen naar Kamp Kigali, waar ze werden vermoord.
Wilmès was zichtbaar geëmotioneerd door het relaas. Ze ondertekende een boek waarin eerder ook al premiers Guy Verhofstadt en Charles Michel en buitenlandministers Didier Reynders en André Flahaut eer betuigden aan de omgekomen Belgische para’s.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Trump aangeklaagd: waar gaat de zaak over?
Wat gaat er nu gebeuren met Donald Trump? Wordt hij in de boeien geslagen? Zal hij zich verzetten?
Donald Trump in beschuldiging gesteld in zwijggeld-affaire rond pornoster Stormy Daniels
Wie is Stormy Daniels, de pornoactrice die Donald Trump doet zweten?
DE INSIDER. “Zelfs vanuit de gevangenis kan Trump president worden”
Beste van Plus
Vrouwen kaarten nietsvermoedend tot ongenodigde vijfde “gast” opduikt: “Help!”
Jennifer Aniston vindt het jammer dat hardere humor in ‘Friends’ niet meer kan: “Er is een hele nieuwe generatie, die ervaart dat als kwetsend”
Vrouw in Brazilië na tien uur levend bevrijd uit graftombe
Vissers gooien vis naar zeearend die het op gracieuze wijze vangt: “Heb je dat gezien?!”