Elise Mertens wint twee plaatsjes op WTA-ranking, maar is niet langer nummer één van de wereld in het dubbel
© BELGA
Op de nieuwe wereldrangschikking in het vrouwentennis is Elise Mertens twee plaatsjes opgeschoven. De Limburgse mag zich nu de zestiende beste vrouwelijke tennisser van de wereld noemen. De Australische Ashleigh Barty blijft op kop. In het dubbelspel is Mertens wel haar leidersplaats kwijt.
Op de nieuwe WTA-ranglijst blijft Barty op kop voor de Wit-Russische Aryna Sabalenka en de Tsjechische Barbora Krejcikova. De Amerikaanse Sofia Kenin won drie plaatsen en is nu twaalfde. De Duitse Angelique Kerber verloor acht plaatsen en belandde net onder Elise Mertens (WTA 16) op de zeventiende plaats.
Nog aan Belgische zijde moest Alison Van Uytvanck (WTA 69) acht plaatsen inleveren en Greet Minnen (WTA 74) vier. Maryna Zanevska (WTA 79) won drie plaatsen. Kirsten Flipkens (WTA 186) en Ysaline Bonaventure (WTA 228) maakten enorme tuimelingen. Flipkens verloor 26 plaatsen, Bonaventure maar liefst 82.
In het dubbelspel moest Elise Mertens haar koppositie inleveren. Ze zakte naar de vierde plaats. Haar dubbelpartner, de Taiwanese Su-Wei Hsieh, nam de eerste plaats over.
© WTA Tour
© WTA Tour
Djokovic heerst
Bij de mannen voert Novak Djokovic nog steeds de rangschikking aan. De Serviër is er dankzij zijn eindzege op het ATP Masters 1.000-toernooi van Parijs afgelopen zondag zeker van het jaar voor de zevende keer in zijn carrière als nummer één van de wereld af te sluiten. De Serviër vergrootte zijn voorsprong op de Rus Daniil Medvedev. De Duitser Alexander Zverev, halvefinalist in Parijs, komt op de derde plaats. Hij springt over de Griek Stefanos Tsitsipas.
In de top-10 van de nieuwe ATP-ranking maken ook de Rus Andrey Rublev (ATP 5, +1) en de Pool Hubert Hurkacz (ATP 9, +1) kleine sprongetjes voorwaarts.
Aan Belgische zijde bleef David Goffin 38e. Zizou Bergs is nog steeds de tweede Belg op de 189e plaats. Kimmer Coppejans bleef 214e. Ruben Bemelmans maakte één plaatsje winst en is nu 218e.
© ATP Tour
“Antwerp en Van Bommel doen hetzelfde als altijd, maar deze keer breekt het hen zuur op”
ONZE PUNTEN. Stengs “had de 2-0 moeten maken”, Union-speler met dikke buis
OVERZICHT. Hoe zit het nu met die titelstrijd? Genk kan zich straks mits winst weer in het debat mengen
Mark van Bommel pepte huilende spelers meteen op na ontgoocheling tegen Union: “Ik heb verwezen naar mijn verloren WK-finale”
Van “we gaan zeker winnen” tot “stress voor volgende week”: zo reageren Antwerpfans na gelijkspel tegen Union