Mondmaskers verplicht op jaarmarkt, eetfestijnen moeten voortaan met coronapas werken
© BELGA
Het mondmasker wordt verplicht op de 11 november-jaarmarkt donderdag. Wie stilstaat om iets te eten of te drinken, mag het masker even afzetten. Organisatoren van eetfestijnen moeten voortaan met de coronapas werken.
De jaarmarkt brengt steevast veel volk op de been. “Omdat voldoende afstand houden niet altijd mogelijk is, verplichten we het mondmasker te dragen”, zo luidt het bij de Aalsterse crisiscel. “Sta je stil om iets te drinken of te eten, dan mag je uiteraard het masker even afzetten. De stad rekent op het gezond verstand van de bezoekers om correct met de veiligheidsmaatregelen om te springen. De politie is aanwezig om een oogje in het zeil te houden.”
Aan verenigingen worden voortaan dezelfde regels opgelegd als aan de horeca: organisatoren moeten met het Covid Safe Ticket werken, ook bekend als de coronapas. Personeel dat meewerkt aan het eetfestijn, moet een mondmasker dragen.
Beste van Plus
Lees ook
Covid Safe Ticket ligt meer en meer onder vuur: hoelang is het nog houdbaar?
Ook na besmetting blijft je coronapas groen, maar dat betekent niet dat je zomaar café binnen kan
Ruzie tussen man en vrouw loopt helemaal uit de hand, vrouw levensgevaarlijk gewond na steekpartij: “Ze smeekte hem dat hij moest stoppen”
Covid Safe Ticket blijft “geen dag langer dan nodig”