Populaire klimzaal mag uitbreiden aan de Blaarmeersen

© fvv
De grote klimzaal op de Blaarmeersen mag uitbreiden. Er is een vergunning goedgekeurd om een extra boulderzaal te bouwen van 670 vierkante meter. Aan het gebouw wordt ook een loopcentrum ingericht.
De klimsport is populair in Gent. De grote klimzaal van Bleau die vijf jaar geleden opende aan de Watersportbaan gaat al uitbreiden. Er is zoveel vraag naar klimtijd dat uitbreiden de logische volgende stap is.
Subsidies voor de extra klimzaal waren er al. Het stadsbestuur van Gent heeft vorige week ook een omgevingsvergunning goedgekeurd voor de uitbreiding van de klimzaal. Dat betekent dat de bouw binnenkort kan starten, als alles goed loopt.
De klimzaal wordt aan de noordzijde uitgebreid met een nieuwe boulderzaal van 670 vierkante meter en enkele klimelementen in openlucht. Aan de oostzijde van de klimhal wordt een ‘huis van de loper’ gepland dat de naam CoRunning krijgt, met een sportmedische cel, EHBO-ruimtes, sanitair en een berging voor lopers.
Video
Hoofdpunten
Leven zo duur geworden dat vier op de tien chronisch zieken moeten besparen op zorg
De kracht van een paar concerten: haast volledige oeuvre van Rammstein in Ultratop
Influencer verkoopt 25.000 blikjes pils in vijf uur tijd: “En toen belde Delhaize”
Shoppers sprinten massaal naar buiten wanneer Chinese Ikea plots in lockdown gaat
Nieuwe klap voor mama van overleden Tosh na diefstal op kerkhof: “Van graven blijf je af. Alles is daar met liefde gelegd”
Meest gelezen
Sportnieuws uit Gent
Meer nieuws uit Gent
Vanochtend bewolkt weer in Gent
Er is een oplossing in de maak voor dit verraderlijk steile fietsbrugje in Gent
Rave Acidelics stilgelegd nadat verschillende mensen in het ziekenhuis belanden door hitte en drugs: “Niet meer veilig”
Bewoners halen oude traditie van onder het stof: “We willen onze straat er net zo laten uitzien als toen”
Koopjesjagers duiken massaal het Patershol in voor grote rommelmarkt
“Onze wijken worden geterroriseerd”: ‘knalpotterreur’ laait opnieuw op in Gentse wijken
Jurgen Van Opstaele gaat met KVE Drongen onderuit bij Racing Mechelen in Beker van België: “Wet van de sterkste ondergaan”
Gentse broers Gilles en Louis Vandecaveye zijn Belgisch kampioen beachvolleybal
Harvard 20 jaar op rij beste universiteit ter wereld, UGent en KU Leuven in top 100
Op één jaar 11 miljard liter drinkwater weggelekt bij drinkwatermaatschappij Farys
Ronde van Oost-Vlaanderen: Tomas De Neve wint in Pollare, Ben Squire als leider naar Merelbeke
Middenberm en fietspaden om drukke steenweg veiliger te maken, parkeerplaatsen moeten weg
“Dit is waanzin”: protest of niet, De Lijn zet twee bouwprojecten in groengebied door
Cecilia en Luc vieren tiende verjaardag van hun galerie aan de Kraanlei
Ruben Claeys en Tim Brys sluiten B-finale af op een teleurstellende zesde plaats