Brusselse brandweertop dreigt met tuchtprocedures tegen “baldadige” actievoerders
© EPA-EFE
De directie van Brandweer Brussel is niet te spreken over een aantal brandweerlui die dinsdag hebben deelgenomen aan de betoging van het zorgpersoneel in Brussel.
Die betoging tegen de verplichte vaccinatie in de sector verliep luidruchtig en woelig en de politie moest traangas inzetten toen het aan het kabinet van minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke tot duw- en trekwerk kwam met de politie. De Brusselse korpsleiding dreigt met sancties tegen de Brusselse brandweerlui die bij de incidenten betrokken waren.
“De directie van Brandweer Brussel veroordeelt met klem het onaanvaardbaar en baldadig gedrag, van bepaalde personen, drager van interventiekledij van de brandweer, tijdens de betoging van de zorgsector van vandaag”, meldt de directie van Brandweer Brussel. “Hun gedragingen zijn in volkomen tegenstelling met de waarden die wij als instelling willen uitdragen en worden trouwens ook ten stelligste afgekeurd door de meerderheid van de collega’s.”
“Iedereen mag natuurlijk zijn aanspraken claimen en verdedigen,” aldus de directie, “maar wanneer men zelf een vertegenwoordiger is van een openbare dienst dient dit te gebeuren op een respectvolle manier, zeker ten opzichte van de ordediensten. Indien blijkt dat er Brusselse brandweermannen deel uitmaakten van de oproerkraaiers, zullen er tuchtprocedures opgestart worden.” Met die woorden laat de brandweer de optie dus nog open dat het om andere (brandweer)mannen dan de eigen troepen zou gaan. (blg)
© EPA-EFE
Lees ook
Brusselse brandweer beschikt weldra over brandweerwagen met grootste ladder van het land
Vader en zoon sterven bij woningbrand in La Louvière
Binnenkort komen brandweer en politie met een drone: “Snelheid kan levens redden”
Brandweer blijft staken tot zaterdag, vakbond voorspelt vooral in Brussel hinder
Video
Hoofdpunten
Jeroom verliest moeder aan kanker
DE FOLDERVRETER. “Een top- maar ook een flopdeal bij zowel Albert Heijn als Auchan én hier koop je de goedkoopste lasagne”
Van ‘wondertanks’ tot hypermodern pantsersysteem: Rusland heeft het allemaal, maar toch wordt het niet ingezet op slagveld
Stromae annuleert concerten in Frankrijk
Mondmaskerplicht in de zorg afgeschaft
Beste van Plus
Dertiger verzorgt zichzelf met diepvriesfrieten na steekvlam uit pizzaoven
Madonna werkt aan nieuwe muziek en doet een beroep op Scandinavische hitmachine
Hond krabt en huilt bij wasmachine, baasje ontdekt niet veel later waarom
Gymnast komt tijdens oefening naast trampoline terecht, maar alerte coach kan nog net op tijd een ernstige val voorkomen