Maaike Cafmeyer over zaak-Bart De Pauw: “Ik ben zo vernederd, bijna openlijk aan de schandpaal genageld”
Maaike Cafmeyer heeft in het programma ‘Winteruur’ van Wim Helsen op Canvas verteld over de diepe dalen waar ze doorheen moest na het uitbreken van de hele affaire rond Bart De Pauw.
“Ik ben zo vernederd, bijna openlijk aan de schandpaal genageld”, bekent ze daarover op de sofa van Helsen. “Ik zat echt superdiep. Ik wist niet meer hoe ik daar ooit nog uit zou geraken. Ik was wanhopig verdrietig. Ineens (door de tekst ‘Snowdrops’ van Louise Glück die ze kwam voorlezen in het programma, red.) kwam de heldere gedachte binnen dat het goed zou komen.”
Maaike Cafmeyer was vanaf 2004 de tegenspeelster van Bart De Pauw in twee seizoenen van het programma ‘Het geslacht De Pauw’. De twee werkten ook samen in onder andere ‘Loft’, ‘Twee tot de zesde macht’ en ‘It’s showtime’.
Cafmeyer beschuldigde De Pauw van ernstig grensoverschrijdend gedrag en zou als eerste naar een vertrouwenspersoon van de openbare omroep zijn gestapt. “Hij bleef maar berichten sturen. Het was versmachtend en verstikkend. Ik had geen rust meer door die constante ‘ping, ping, ping’ en een scherm dat oplichtte”, zei Cafmeyer tijdens haar verhoor bij de politie.
Bart De Pauw werd door de rechtbank vrijgesproken voor belaging en elektronische overlast aan het adres van Maaike Cafmeyer, maar werd wel veroordeeld tot zes maanden cel met uitstel voor stalking (van vijf vrouwen) en overlastbezorger (van één vrouw).
LEES OOK. Strafproces rond Bart De Pauw krijgt geen vervolg, nu komt de volgende strijd
Lees ook
Maaike Cafmeyer over het kijkcijferkanon: “Ik ben een veel grotere pleaser dan Chantal. Dat heeft me al in vervelende situaties gebracht”
Hij wilde 13 miljoen, maar krijgt geen cent: vijf conclusies uit het vernietigende vonnis in zaak-De Pauw
Actrices Maaike Cafmeyer en Ella-June Henrard krijgen prijs voor inzet tegen grensoverschrijdend gedrag
Niet langer de komische sidekick, maar een vrouw van vlees en bloed: Maaike Cafmeyer stelt orde op zaken als ‘Chantal’ in ‘Eigen Kweek’
Video
Hoofdpunten
Vijftig Leopard-tanks van Freddy Versluys zijn gegeerd goed: “Al heel wat landen hebben geïnformeerd”
Volgens de VRT heeft Catherine Van Eylen niets misdaan, ondanks facturen aan Anderlecht
Vlaamse spoedarts aangekomen in Turkije: “Belgische hulp traag? Het loopt enorm vlot”
Wout van Aert wordt opnieuw papa: vrouwlief Sarah voor tweede keer zwanger
Opnieuw hommeles in de cross, met Eli Iserbyt die in hekken belandt na snedig duel met Sweeck: “Dit was géén pech”
Beste van Plus
Leonardo DiCaprio (48) zou alweer een nieuw jong lief hebben, van nog geen 20
De schrik van hun leven: inzittenden bengelen bijna ondersteboven in defecte attractie wanneer karretje loskomt
Actrice Moora Vander Veken heeft de liefde gevonden: “Eindelijk!”
Bijzonder ijverige specht stouwt muren van huis vol met duizenden eikels: “Tot de derde verdieping”