Boosterprik van AstraZeneca werkt tegen omikronvariant
© REUTERS
Uit een studie van de Universiteit van Oxford blijkt dat de boosterprik van het coronavirus van Oxford/AstraZeneca werkt tegen de omikronvariant van het coronavirus. Dat meldt het farmaceutisch bedrijf AstraZeneca donderdag in een persbericht. Drie prikken van het vaccin genereren een vergelijkbare hoeveelheid antilichamen tegen de omikronvariant als twee prikken tegen de deltavariant.
Een boosterprik verhoogt de hoeveelheid antilichamen tegen de omikronvariant aanzienlijk, blijkt uit het nieuwe laboratoriumonderzoek. Twee prikken van het AstraZeneca-vaccin beschermen al tegen de variant, maar minder dan tegen de andere varianten. De studie analyseerde bloedstalen van testpersonen die besmet waren met Covid-19, twee prikken gekregen hadden, een boosterprik gekregen hadden of eerder besmet raakten met een andere variant. 41 testpersonen hadden een boosterprik gekregen.
De antilichaamniveaus van de testpersonen die een boosterprik kregen, lagen hoger dan die van de personen die eerder besmet raakten met het de alfa-, beta- of deltavariant of de originele stam van coronavirus en genazen. Een maand na het toedienen van de boosterprik neutraliseerden de bloedserums van de testpersonen de omikronvariant in een gelijkaardige mate als bloedserums van testpersonen met twee prikken de deltavariant uitschakelden.
“Het is erg bemoedigend om te zien dat huidige vaccins het potentieel hebben om te beschermen tegen de omikronvariant na een boosterprik. Deze resultaten ondersteunen het gebruik van de boosterdosis als deel van nationale vaccinatiestrategieën, in het bijzonder om de verspreiding van zorgwekkende varianten, waaronder de omikronvariant, te beperken”, zei professor Sir John Bell van de Universiteit van Oxford.
Lees ook
De coronavaccins als ‘biowapens om wereldbevolking te doen dalen’: wat denkt Marc Van Ranst over antivaxdocu?
Johnson & Johnson verlaagt productie coronavaccin fors
Is het te laat voor een griepprik, nu zo veel mensen geveld worden door de ziekte?
Steven Van Gucht: “Er komt een nieuwe coronagolf aan, en het zal niet aan de Chinezen liggen”
Video
Hoofdpunten
YouTuber MrBeast betaalt oogoperatie van 1.000 slechtzienden, maar krijgt ook kritiek: “Liefdadigheidsporno”
Ernstig incident in asielcentrum van Berlaar met zware onderlinge vechtpartijen: “Vijf gewonden gevallen, situatie nog niet onder controle”
Zij doen het werk dat bijna niemand wil doen: “Voor mij is dit een droomjob”
Antwerp speelt om niet te verliezen, maar verliest heenmatch toch van Union
“Plots hoorde ik een luide knal”: elektrische Volkswagen belandt in Visserij: drie personen naar het ziekenhuis afgevoerd
Beste van Plus
Allerlaatste Boeing 747 brengt tijdens vlucht eerbetoon… aan zichzelf
James Cooke in tranen tijdens repetitie ‘James de musical’: “Ze doen het zó goed”
Man wordt gebeten door extreem giftige slang, maar heeft erg veel geluk: “Kan binnen halfuur dodelijk zijn”
4.000 jaar oude rotsschilderingen ontdekt in Frankrijk