Africa Cup: Mané schenkt getergd Senegal zege in 97e minuut, ook Marokko (met veel bekenden) mag juichen

© AFP
Senegal, Guinee, Gabon en Marokko hebben maandag allen hun eerste groepsduel op de Africa Cup in Kameroen gewonnen met 1-0. Senegal versloeg Zimbabwe dankzij een penaltydoelpunt van sterspeler Sadio Mané, zeven minuten in blessuretijd.
Senegal, een van de topfavorieten op de Africa Cup, wordt geplaagd door een corona-uitbraak en miste om die reden elf spelers, waaronder Antwerp-verdediger Abdoulaye Seck.
De Senegalezen delen de leiding in groep B met Guinee, dat haar openingsduel met 1-0 won van Malawi. Issiaga Sylla (35.) zorgde voor het enige doelpunt van de partij. Ibrahima Cissé (Seraing) en Sory Kaba (OH Leuven) vielen in bij Guinee.
Marokko dankte Sofiane Boufal in de 1-0 zege tegen Ghana. Boufal maakte zeven minuten voor tijd de winning goal. Selim Amallah (Standard) en halve Belg Samy Mmaee stonden aan de aftrap bij Marokko, Tarik Tissoudali (AA Gent) viel in. Bij Ghana was er een basisplaats voor Joseph Paintsil (Racing Genk). Marokko leidt voorlopig in groep C met drie punten.
Gabon kan het ook zonder Aubameyang
Gabon versloeg Comoren dankzij een goal van Aaron Boupendza (16.). Sidney Obissa, in ons land bij eerstenationaler Olympic Charleroi actief, speelde de hele wedstrijd bij Gabon.
De Gabonezen, die sterspeler Pierre-Emerick Aubameyang moesten missen door een coronabesmetting, komen naast Marokko aan de leiding in groep C met drie punten. Ghana en Comoren zijn nog puntenloos.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Verloofde (44) verdacht van moord op 45-jarige piloot uit Lummen
Commissaris over 23 jaar politiewerk in de beruchtste zone van het land: “Wil je actie? Dan ben je hier aan het juiste adres”
Drie besmettingen in ons land, “maar dat zal toenemen”: dit zeggen de experts over de apenpokkenuitbraak
Stikstofdossier toch niet waterdicht: ‘rode’ landbouwbedrijven moeten toch niet allemaal sluiten
Mondeling akkoord tussen Antwerp en Mark van Bommel: tweejarig contract wordt eerstdaags getekend