Minister Demir bevestigt budget voor nieuw ‘stadsrandbos’ tussen Oostakker en Lochristi

Het geld voor de uitbouw van ‘Wonderwoud’, een nieuw groengebied tussen Oostakker en Lochristi, wordt vrijgemaakt. Dat bevestigt Vlaams minister van Natuur Zuhal Demir (N-VA). “Het project zal nog deze legislatuur volledig worden opgestart.”
Donkere wolken hadden zich samengepakt boven het nieuwe natuurgebied. Eind vorig jaar werd de financiering plots ‘on hold’ gezet en de plannen opnieuw onder de loep genomen. Het gaat om een gebied van 250 voetbalvelden groot dat ontwikkeld zal worden op het Oud Vliegveld tussen Oostakker en Lochristi.
Minister Demir laat nu weten dat het Agentschap Natuur en Bos op haar vraag de komende drie jaar het nodige geld zal vrijmaken, zo’n 2,5 miljoen euro. “We gaan deze belangrijke groene long in volle glorie inrichten zoals vooropgesteld en groter, mooier en sterker maken. Wonderwoud uitbouwen tot groene troef van Oost-Vlaanderen blijft onze ambitie.”
“Voor Oostakker, Sint-Amandsberg en heel Gent betekent deze groenpool een echte meerwaarde”, zegt Anneleen Van Bossuyt, N-VA-fractieleider. “Ik kreeg veel bezorgde mailtjes toen het project even on hold werd gezet. Ik heb meteen contact genomen met minister Demir en ben blij dat het Wonderwoud alsnog kan doorgaan zoals gepland.”
In 2023, ten laatste 2024 moet het werk beginnen. Het gebied zal stelselmatig uitgebouwd worden. Het is de bedoeling dat Wonderwoud het vierde grote ‘stadsrandbos’ wordt rond Gent, naast het Parkbos, de Gentbrugse Meersen en de Vinderhoutse Bossen.

Het groengebied komt op de site van het ‘Oud Vliegveld’, op de grens van Oostakker en Lochristi. Een deel van het water wordt natuur.

De eerste fase is het inrichten van de westelijke zijde van het gebied. Dat zou in 2023 of 2024 moeten kunnen gebeuren.
Video
Hoofdpunten
Béa & Bart vinden tóch huisje voor Bianca in ‘Blind Gekocht’: zelfs de televisieploeg helpt mee
Colruyt past na 50 jaar systeem van rode en zwarte prijzen aan: “Dit is toch bijna een revolutie te noemen”
Boegbeeld van holebivereniging Wim (40) in zijn tuin uitgescholden en met de dood bedreigd: “Ik moest me in mijn eigen huis opsluiten, dit gaat te ver”
Andy Flechter (60), toetsenist van Depeche Mode, overleden
Onze chef media keek naar ‘Meneer Vanneste’ op Eén: “Voorlopig geen kus van de juf”
Meest gelezen
Sportnieuws uit Jouw gemeente
Meer nieuws uit Gent
Simon Degraeve (28) verslaat zijn broer Jacob (22) in de finale van derde manche
Nog hoog voetbalbezoek in Drongen dit weekend
Eetfestival Gent Smaakt van start met volle binnenstad volledig in teken van gastronomie
1.000 handtekeningen, maar toch niet op de gemeenteraad: nieuw advies moet inspraak in Gent makkelijker maken
“Het zijn harde tijden”: christendemocraten roepen in Gent op tot ingrijpende keuzes
Gents biotechbedrijf werkt aan kankervaccins samen met grote Duitse producent
Automaat met bijzondere kaartjes staat aan de Krook: steek iemand een hart onder de riem
Vegan worst, taco’s of asperges op z’n Gents? 5 tips om vanaf vandaag te smullen op het eetfestival Gent Smaakt
Van niemandsland tot tuin voor de hele wijk: moestuin, bankjes en blotenvoetenpad geopend door buurt
Fietsen Wildiers vervangt AVS als hoofdsponsor
Geprezen bakkerij en pizzeria Superette gaat dicht: “Na acht jaar terug naar mijn dochter in Amerika”
“Voor het eerst in een eeuw moeten we een sluitingsdag invoeren”: Gentse horeca kreunt onder personeelstekort
Nieuwste golf fietsrekken is voor Mariakerke en Wondelgem: in welke straten komen ze?
‘Beste bluesmuzikant van het land’ plots overleden op zijn 44ste: “Zijn ziel zal altijd bij ons zijn”
Aanval op wereldrecord ‘bommetje’ in Gents zwembad