Arno speelt drie keer in AB, ondanks ziekte: “Optreden is het beste medicijn”
“Het is misschien de laatste keer dat ik optreed.” Dat zei Arno (72) vorige week, tijdens een intieme show voor Radio 1. Maar de zanger duwt door. Ondanks zijn strijd tegen pancreaskanker speelt hij in februari drie keer in de AB.
De Brusselse Ancienne Belgique kondigde de komst van Arno zaterdagochtend aan. Een eerste optreden, op zaterdag 5 februari, was in een mum van tijd uitverkocht. Dus staat ‘le plus beau’ ook op 13 en 21 februari in de grote zaal van de AB. De ingetogen Radio 1 Sessie die hij anderhalve week geleden speelde, met pianoversies van het album Vivre en favorieten zoals Les yeux de ma mère, krijgt zo een vervolg.
“Dat optreden was een morele opkikker voor Arno”, zegt persverantwoordelijke Filip De Groote. “Hij ondervond nog maar eens dat muziek hem op de been houdt. Optreden en repeteren zijn voor hem het beste medicijn. Zolang het kan, blijft Arno spelen.”
Al bekijkt de zanger het dag per dag. “Als zijn gezondheid het plots niet meer toelaat, of de coronamaatregelen het lastig maken om comfortabel te spelen, dan stopt het”, aldus De Groote.
In zijn living
Eind vorig jaar annuleerde Arno op doktersadvies nog een geplande concertreeks. Toen nam hij enkele maanden rust na een observatieperiode in het ziekenhuis. Nadat hij thuis revalideerde, krijgt hij nu opnieuw groen licht om op te treden.
LEES OOK. Arno annuleert concertreeks na doktersadvies
“Ook de dokters zien dat het hem deugd doet”, zegt De Groote. “Wat niet betekent dat Arno weer gezond is. Van pancreaskanker genees je niet. Dat beseft hij. Er komen niet plots vijftig optredens. Maar de liefde en dankbetuigingen na zijn Radio 1-concert gaven Arno energie. De shows in de AB zullen hem ook sterken. Die zaal is zo’n beetje zijn living.”
(lees verder onder de foto)
Sinds zijn kankerdiagnose speelde Arno nog amper, maar bracht hij wel de intieme pianoplaat ‘Vivre’ uit. — © Danny Willems
Extra data?
In de wandelgangen viel deze week te horen dat de Brusselse concerttempel Arno alle kansen geeft om in zijn laatste levensfase nog zo vaak te spelen als hij wil. Woordvoerder Jens Van den Wyngaert nuanceert dat.
“Onze zaal staat niet ongelimiteerd ter beschikking. We schuiven niet met andere artiesten op de agenda. Gezien de hechte band tussen Arno en de AB zijn we wel blij met zijn komst. Arno wilde het vooral zelf. Mogelijk komen er nog data, maar dat is afwachten. Voorlopig blijft het bij drie concerten.”
De Radio 1 Sessie was Arno’s eerste zaalshow in twee jaar: begin 2020, tijdens zijn chemokuur, trad hij nog op in Brussel en Parijs. Tussendoor speelde hij enkel een miniconcert op Werchter Parklife.
Tickets voor de shows zijn te koop via de website van de AB.(dvg)
Lees ook
“Wat een werk van mij kost? Begin maar al te sparen”: 92-jarige Inès, tante van Arno, is plots een hype in de kunstwereld
Arno krijgt één jaar na zijn dood eerbetoon van collega’s (en dat was zijn eigen idee)
Muziekcafé in uitgaansbuurt decor voor ‘Belpop 100’ van Radio 1: “Je voelt de geest van Arno in het café hangen”
Dit waren de beste feestjes en stunts van dit jaar bij de sterren
Video
Meer showbizz
Beyoncé en Adidas beëindigen samenwerking omwille van “creatieve meningsverschillen”
Els De Schepper krijgt in nieuwe theatertour telkens een incognito BV over de vloer: “Het publiek hengelt mee naar diens identiteit”
Massale persaandacht voor proces tegen haar is niet naar zin van Gwyneth Paltrow
Dertig jaar Power Rangers wordt gevierd met Netflix-special, en toch maken er maar twee originele acteurs hun opwachting
‘Huizenjagers’ gaat meteen van start met miljoenenweek én een BV