Rechter verbiedt uitzending van ‘De Kasteelmoord’ op VTM

© Belga
VTM mag ‘De Kasteelmoord’ niet uitzenden. Dat heeft een rechter beslist, na een verzoekschrift van Elisabeth Gyselbrecht, de weduwe van Stijn Saelens. Dat meldt VTM. De eerste aflevering van de reeks zou maandagavond uitgezonden worden.
In ‘De Kasteelmoord’ wordt in vier afleveringen het verhaal verteld van de moord op Stijn Saelens, tien jaar geleden. Maar VTM kreeg maandagmiddag te horen dat de reeks “voorlopig niet mag worden uitgezonden”. De zender vindt het “bijzonder jammer dat de rechter VTM zelfs niet gehoord heeft” aangezien “de reeks werd vormgegeven volgens alle journalistieke normen en deontologie”, en betreurt ook dat “dit uitzendverbod pas de dag van de uitzending van de eerste aflevering werd uitgesproken”.
VTM zal de beslissing van de rechtbank “uiteraard eerbiedigen”, en de reeks dus niet uitzenden in afwachting van een uitspraak van de kortgedingrechter.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Vierde geval van apenpokkenvirus bevestigd in ons land: opnieuw link met fetisjfestival Darklands
Sterke Delfine Persoon heeft tien rondes nodig om Franse Elhem Mekhaled te kloppen: “En nu gaan we voor de WBC-titel World”
Artsen en ziekenhuizen extra waakzaam voor apenpokken, ook organisatie Belgian Pride roept op: “Denk goed na over veiligheid”
Buschauffeur haalt levensgevaarlijk inhaalmanoeuvre uit in Lochristi: bestuurder op staande voet ontslagen
Ongeval met platte wagen achter tractor in Nederland: 20 gewonden