Amerikaanse staten klagen Google aan wegens ongeoorloofde dataverzameling

© AFP
De procureurs-generaal van verscheidene Amerikaanse staten, waaronder Texas, Indiana en Washington D.C., klagen internetreus Google aan omdat die de locatiegegevens van gebruikers met misleidende tactieken zou hebben verkregen. Die data gebruikte Google om gerichter te adverteren.
Volgens de openbaar aanklagers gebeurde de ongeoorloofde gegevensverzameling van 2014 tot minstens 2019 op smartphones met het Android-besturingssysteem van Google en via andere apps en webdiensten van de internetreus. Daarbij bleef Google de locatie van de smartphones van gebruikers tracken, ook al hadden zij die functie uitgeschakeld, via de aparte “Web & App Activity”-accountinstellingen.
“In realiteit hebben consumenten die Google-producten gebruiken, ongeacht de instellingen die ze kiezen, geen andere mogelijkheid dan het bedrijf toe te laten om hun locatie te verzamelen, op te slaan en te gebruiken”, luidt het in de aanklacht die in Washington D.C. werd ingediend.
Daarnaast hekelen de procureurs dat Google tegenstrijdige en verwarrende instellingen gebruikt, waardoor het consumenten moeilijker wordt gemaakt om het delen van gegevens tegen te gaan.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Met veertien in eerste, met achttien in tweede klasse: Pro League presenteert alweer nieuw plan om competitie te hervormen
Pas veroordeelde kinderverkrachter zit op Ibiza in plaats van in de gevangenis
Wie is Tim Boury (39), onze nieuwste driesterrenchef? Ooit ‘geweigerd’ door Sergio Herman en de liefde gevonden bij Comme chez soi
Deniz Undav laat de concurrentie ver achter en is Profvoetballer van het Jaar, ook geen maat op Felice Mazzu en Tessa Wullaert
Alex Agnew werd verschrikkelijk ziek van opnames ‘Fear factor’