Edegemse scholen krijgen subsidies voor huur en aankoop van luchtzuiveringsinstallaties

Bij de school OLFA hangen reeds luchtzuiveringsinstallaties. — © Jan Van der Perre
De subsidies die het Lokaal Bestuur van Edegem aanbiedt voor scholen om luchtzuiveringsinstallaties te huren, wordt uitgebreid. Ook scholen die deze systemen kopen, kunnen een subsidie aanvragen.
Het was Groen dat het voorstel deed om ook subsidies voor aankopen te voorzien. “Gezonde klassen is voor ons absoluut een prioriteit. Maar niet alleen tijdens de coronapandemie is zuivere lucht belangrijk in de klassen. In plaats van enkel scholen een toelage te geven die een luchtzuiveringssysteem huren dit schooljaar, willen we scholen een duwtje in de rug geven als ze permanent investeren in gezonde klaslokalen”, geeft raadslid Goedele Van der Spiegel (Groen) aan.
Schepen voor financiën, Albert Follens (N-VA), volgde de redenering. “We moeten een gelijke behandeling geven aan scholen die huren of die voor een lange termijn een aankoop doen.”
Scholen die huren kunnen tot eind juni 30 euro per klas per maand krijgen. Voor de aankoopformule geldt een subsidie van maximum 150 euro per klas.
Video
Hoofdpunten
Vlaamse Christoph (37) woont in Texas: “’Toch niet weer’ is het eerste wat je denkt. En dan bleven de aantallen maar stijgen”
Tien jaar na Sandy Hook, maar aantal schietpartijen op school blijft toenemen: “Ze zijn een makkelijk doelwit”
Alle slachtoffers zaten in één klas: deze leerlingen en leerkrachten overleefden schietpartij op school in Texas niet
Vrouw deelt bizarre conversatie met 18-jarige schutter vlak voor hij bloedbad aanrichtte: “Ik sta op het punt om...”
Salvador Ramos werkte in fastfoodrestaurant, “werd gepest” en speelde vaak Call of Duty: dit weten we over 18-jarige schutter