VS verbannen telecombedrijf China Unicom uit angst voor spionage

© AFP
Het Chinese telecombedrijf China Unicom is donderdag door de Federal Communications Commission (FCC) verbannen uit de Verenigde Staten. De Amerikaanse autoriteiten vrezen voor “de nationale veiligheid en spionage”. China Unicom zegt dat die zorgen “volkomen onterecht” zijn.
De FCC besloot unaniem dat het Chinese bedrijf niet meer in de VS mag opereren. Het bedrijf krijgt zestig dagen om zich terug te trekken van de Amerikaanse markt. FCC-voorzitter Jessica Rosenworcel zegt in een verklaring dat er “steeds meer bewijs, en daarmee groeiende bezorgdheid, is dat Chinese staatsbedrijven een reële bedreiging vormen voor de veiligheid van onze telecommunicatienetwerken”.
Volgens China Unicom zijn deze zorgen onterecht en is de beslissing door de FCC genomen “zonder de vereiste behoorlijke rechtsgang”. Het bedrijf benadrukt dat het “in de afgelopen twee decennia een goede reputatie heeft opgebouwd en de Amerikaanse wet- en regelgeving naleeft”.
China Unicom werd vorig jaar door toedoen van toenmalig president Donald Trump al geschrapt van de Amerikaanse beurs.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Prins Carnaval Wesley (33) komt om het leven bij tragisch ongeval met cabrio: “Hij was zo’n geweldige vader”
Bomvolle kusttrein valt stil in buurt van Merelbeke na mogelijke sabotage
“De verkeerde keuze gemaakt? Absoluut niet”: boer William weer single na ‘Boer zkt vrouw’, hoe verging het de anderen?
Onder begeleiding van het veld gehaald: Kevin De Bruyne wordt bijna doodgeknuffeld door uitzinnige fans bij titelviering
Advocaat Michel Stokx klapt uit de biecht over verdwijningszaak uit 1986