Erica Meiland stapt in de politiek

© Het Nieuwsblad

Erica Meiland (58) stapt in de politiek. In Noordwijk, de Nederlandse kustgemeente waar de realityster sinds enkele maanden woont, zal ze lijstduwer worden voor de lokale Partij voor de Inwoners.

Tom Vets

De vrouw van televisiefenomeen Martien Meiland staat op de 30ste plaats. Meiland kwam onlangs zwaar onder vuur te liggen toen ze in haar biografie enkele krasse uitspraken deed over buitenlanders, meer bepaald over thema’s als hoofddoeken en boerka’s. Ze noemde boerkadragende moslima’s onder andere “pinguïns”. Na die uitspraken zetten enkele bedrijven hun commerciële samenwerking met het gezin Meiland stop.

“Wij zijn heel erg voor openheid en transparantie”, klinkt het bij de lijsttrekker van de partij. “Zij heeft open haar idee gegeven. Wij zijn fel tegen discrimineren, zowel positief als negatief. En dat geldt voor Erica ook.”

LEES OOK. Martien (60) en Erica Meiland (58) over fans aan de deur, de islamrel en elkaar: “Ik vind hem al een beetje aftakelen”

Aangeboden door onze partners

Lees ook