GP Jef Scherens week vroeger dan vorig seizoen

Niccolo Bonifazio mocht vorig seizoen het glas heffen op de winst in de GP Jef Scherens in Leuven. — © BELGA
De Internationale Wielerunie UCI heeft officieel bevestigd dat de Benelux Tour (UCI WorldTour) net als vorig jaar op de laatste maandag van augustus van start zal gaan. De GP Jef Scherens/Rondom Leuven (UCI 1.1) wordt een week naar voor geschoven op de kalender en vindt dit jaar op de eerste zondag van augustus plaats.
De Benelux Tour 2022 begint op maandag 29 augustus en eindigt op zondag 4 september. Deze zevendaagse etappewedstrijd valt dus in dezelfde periode als vorig jaar en vormt voor veel toprenners een ideale voorbereiding op het WK wielrennen, dat eind september in Australië gereden wordt. De Italiaan Sonny Colbrelli kroonde zich vorig jaar tot eindwinnaar van de Benelux Tour.
Een andere Italiaan, Niccolò Bonifazio, schreef op zondag 15 augustus 2021 de GP Jef Scherens/Rondom Leuven op zijn naam. Dit jaar staat deze Leuvense klassieker een week vroeger geprogrammeerd, meer bepaald op zondag 7 augustus, exact één week voor de wegrit van het EK wielrennen in het Duitse München.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Julie (23) verongelukt met camper op vakantie in Frankrijk: “Ze was een fantastische scoutsleidster”
Trailer van ‘De allerslimste mens’ is alweer een pareltje, met glansrol voor Olga en Ella Leyers aan het kruis
Felix van Groeningen en Charlotte Vandermeersch: “We hebben brokken gemaakt, maar de tijd zal die lijmen”
Wereldgoal op Daknam! Vercauteren doet de monden bij Lokeren-Temse openvallen tijdens bekerpartij tegen Mons
Komende dagen wisselvallig weer met kans op hevige regenbuien en onweer: KMI waarschuwt met code geel, noodnummer geactiveerd